1. Туберкульоз як інфекційна і соціальна проблема Актуальність проблеми туберкульозуСкачати 250.2 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації19.03.2018
Розмір250.2 Kb.
Назва файлуТуберкульоз.rtf
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

План
1. Туберкульоз як інфекційна і соціальна проблема

2. Актуальність проблеми туберкульозу

. Чинники поширення інфекції

. Від чого залежить інфікованість мікобактеріями туберкульозу

. Які категорії людей найбільше схильні до захворювання

. Чому туберкульоз вважають таким небезпечним захворюванням

. Як уберегтись від зараження

. Про особливості перебігу туберкульозу на ранніх стадіях

. З чого починається захворювання туберкульозу

. Основні клінічні прояви туберкульозу

Висновок

1. Туберкульоз як інфекційна і соціальна проблема
Туберкульоз - хвороба, відома людству ще з давніх-давен. На єгипетських муміях часто знаходять ознаки перенесеного туберкульозу. Відомості про нього збереглися й в індійських ведах, на стародавніх глиняних вавилонських табличках, у грецьких рукописах. Уже Гіппократ добре знав туберкульоз як небезпечне захворювання легень. У ХУШ ст. від туберкульозу помирав кожен сьомий житель Європи.

Слово "туберкульоз" порівняно нове. Раніше цю хворобу називали сухотами.

Про заразливість туберкульозу було відомо здавна. Німецькому вченому-бактеріологові Роберту Коху в 1882 р. пощастило відкрити збудника туберкульозу - мікроб, який під мікроскопом має вигляд короткої, злегка зігнутої палички завдовжки 2 - 5 мікронів і завширшки 0,2 - 0,5 мікрона.

Відкритий Кохом мікроб - збудник туберкульозу - раніше називали туберкульозною паличкою, або бацилою Коха. Нині ці мікроби прийнято називати мікобактеріями туберкульозу.

Ще на початку минулого століття під час розтину померлих від туберкульозу людей в уражених органах виявляли особливі зміни - горбки. Саме відтоді хворобу цю почали називати горбковицею, або туберкульозом (від латинського слова tuberculum, що означає "горбок"). Якщо захворювання прогресує, горбки розпадаються й утворюється туберкульозна каверна. Каверна в перекладі з латинської мови означає "печера", з'являється вона внаслідок розпаду легеневої тканини.

Варто знати, що найнебезпечнішими для інших людей є хворі з прогресивним перебігом захворювання, наявністю хронічного легеневого процесу з кавернами і виділенням значної кількості мікобактерій туберкульозу з найдрібнішими бризками мокротиння і слини під час кашлю, чхання і навіть під час розмови. Хворі з так званими закритими формами туберкульозу є менш небезпечними щодо зараження інших людей, хоча під час загострення захворювання вони можуть виділяти мікобактерії. Заразитися туберкульозом можна й через речі або предмети, забруднені мокротинням, слиною, що містять мікобактерії туберкульозу.

Джерелом зараження іноді стає хвора на туберкульоз худоба, здебільшого корови. Зараження може настати після споживання сирого молока, молочних продуктів, а також м'яса, яке не пройшло достатнього термічного оброблення.

Слід мати на увазі, що на туберкульоз можуть хворіти свійські тварини (собаки, кішки та ін.), а також свійська птиця. В окремих випадках такі хворі тварини і птиця можуть бути джерелом зараження людини.

Особливо небезпечне зараження для дітей і підлітків, оскільки вони дуже сприйнятливі до різних інфекційних захворювань, у тому числі й до туберкульозу.

Виникнення туберкульозу значною мірою залежить від стану захисних сил організму людини, так званого імунітету. Якщо імунітет достатній, незважаючи на зараження мікобактеріями туберкульозу, захворювання може й не розвинутися, оскільки завдяки дії різних фізіологічних механізмів мікобактерії, що проникли в організм людини, перестають розмножуватися, а частина з них виводиться з організму.

За певних умов, наприклад, у разі поганого харчування, перевтоми, постійних стресів, важких умов життя і праці, виникнення різних захворювань (грип, цукровий діабет, запалення легень та ін.) опірність до мікобактерій туберкульозу знижується.

Туберкульоз - соціальна хвороба, яка уражає передусім найбіднішу частину населення, що живе в несприятливих соціально-побутових умовах. Недоїдання, фізичне виснаження, житлова скрута (ще Р. Кох вважав, що туберкульоз - це житлова хвороба), відсутність необхідних гігієнічних умов, економічні труднощі, санітарна неграмотність населення, брак кваліфікованої медичної допомоги сприяють поширеності епідемії туберкульозу.

У плані соціальної і санітарної профілактики загальнодержавні заходи мають бути спрямовані на підвищення життєвого рівня населення і поліпшення побутових умов, забезпечення житловою площею, створення культурно-освітніх закладів і мережі санаторіїв, особливо для дітей, захист водойм та атмосфери від забруднення токсичними речовинами.

Крім соціальних і соціально-гігієнічних заходів у боротьбі з туберкульозом велике значення мають заходи суто медичні, спрямованні на запобігання цьому захворюванню, його ранню діагностику та адекватне лікування.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу