Дипломної освіти «Допущено до рецензування»Скачати 474.47 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації09.10.2019
Розмір474.47 Kb.
Назва файлу1728_zne.rtf
Навчальний закладКриворізький Державний Педагогічний Університет
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ЦЕНТР ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

«Допущено до рецензування»

Зав. ЦПО________________ Реєстраційний № ________
Елементи гри

як заохочення до вивчення предмету

на уроках англійської мови

в початковій школі

Кваліфікаційна робота

вчителя англійської мови

КЗШ № 128

Тихонової Тетяни Миколаївни

Кривий Ріг - 2010
Зміст
Вступ. 3

Розділ І. Роль гри в організації навчально-виховного

процесу. 5

1.1 Методика проведення гри. Правила та вимоги. 7

1.2 Роль гри у вихованні та формуванні особистості

дитини. 10

Розділ ІІ. Гра як один з ефективних методів засвоєння

навчального матеріалу на всіх етапах вивчення

англійської мови у школі. 12

2.1 Застосування ігор та ігрових елементів на

уроках англійської мови в початковій школі. 14

2.2 Методичні рекомендації. 22

Висновки. 27

Список використаних джерел. 28Вступ
Дослідження психологів і педагогів доводять, що відсутність успіхів в навчанні, відставання багатьох учнів пояснюється не природженою відсутністю здібностей, а застосуванням непродуктивних способів навчальної роботи, невмінням школярів вчитися. Отже, перед школою стоїть важливе завдання – навчити кожну дитину вчитися. Проте, це уміння не виникає само собою, а є результатом великої спільної діяльності вчителя і учня, результатом застосування в учбовому процесі різних методів і прийомів навчання.

На сучасному етапі розвитку шкільної освіти вчитель дістав можливість орієнтуватися на творчий підхід до організації процесу навчання: вибирати програму і підручники із декількох альтернативних варіантів, оцінювати їх з позицій теорії методики викладання свого предмету.

У цих умовах ускладнюється соціально-професійні якості вчителя, гостро встає питання про його методичну майстерність, про здатність учителя творчо підходити до організації учбового процесу. І тут на допомогу учням і вчителям знову приходить гра, яка сьогодні контролюється системою суспільного виховання, у ній існує суб’єктивна свобода для дитини: діти мають змогу самостійно розподіляти ролі, контролювати один одно, стежити за точністю виконання того чи іншого завдання. Тут дитина виконує роль, яку взяла на себе, враховуючи свій досвід. Під час гри дитина ознайомлюється з великим діапазоном людських почуттів й взаємостосунків, вчиться розрізняти добро і зло. Завдяки грі у дитини формується здатність виявляти свої особливості, визначати, як вони сприймаються іншими, з’являється потреба будувати свою поведінку з урахуванням можливої реакції інших. У процесі гри в учнів виробляється звичка зосереджуватися, самостійно думати, розвивати увагу. Захопившись грою, діти не помічають, що навчаються, до активної діяльності залучаються навіть найпасивніші учні. Коли вчитель використовує на уроці елементи гри, то в класі створюється доброзичлива обстановка, бадьорийи настрій, бажання вчитися. Плануючи

урок, учитель має зважати на всіх учнів, добирати ігри, які були б цікаві й зрозумілі.

А. С. Макаренко писав,що гра має важливе значення в житті дитини. Якою буде дитина в грі, такою вона буде і в праці, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається перш за все в грі. Отже організація гри – ключ в організації виховання [7, с. 367-368].

Одна з найважливіших сфер у життєдіяльності дитини, разом з працею, навчанням, мистецтвом, спортом є гра, вона забезпечує необхідні емоційні умови для всебічного, гармонійного розвитку особистості. Для педагога вона стає інструментом виховання, що дає змогу повністю враховувати вікові особливості дітей і підлітків, розвивати ініціативу, створювати атмосферу розкутості, самостійності, творчості та умови для саморозвитку.

Актуальність теми даної роботи визначається тим, що підходи до навчання англійській мові в школі за останні роки зазнали суттєвих змін . Сьогодні сучасна освіта покликана забезпечити і соціальну адаптацію учнів, сприяти їх суспільному і громадянському самовизначенню. Застосування гри на уроках в школі є одним із найефективніших підходів до навчання, тому що ігрові елементи полегшують засвоєння досить складної інформації для дитини, активізують її уважність.

Метою нашої роботи є вивчення теоретичних питань, таких як методика застосування ігрового підходу у навчальному процесі, роль гри у вихованні та формування особистості дитини, а також розробка матеріалів для практичного застосування гри на уроках англійської мови в початкових класах. Для досягнення даної мети ми проаналізуємо праці вітчизняних та зарубіжних науковців по даному питанню, розглянемо теоретичні питання ролі гри в організації навчального та виховного процесу, дамо характеристику різних типів ігор та вимог до них, доведемо ефективність застосування гри на уроках англійської мови. Об’єктом нашого дослідження є методика застосування елементів гри як ефективного методу заохочення учнів початкової школи до вивчення предмету.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Робоча програма
Міністерство освіти
Практична робота
вищої освіти
студент групи
навчальний заклад
молодших школярів
Загальні відомості
Конспект лекцій
виконання курсової
виробничої практики
роботи студентів
діяльності підприємства
Охорона праці
Практичне заняття
інтелектуальної власності
контрольної роботи
використаних джерел
охорони здоров
Курсовая работа
студентів спеціальності
Самостійна робота
Історія виникнення
загальна характеристика
загальноосвітніх навчальних
навчального закладу
фізичного виховання
студентка курсу
Дипломна робота
Студент групи