До нормальної мікрофлори шкіри відносять наступних бактерійСкачати 24.21 Kb.
Дата конвертації27.09.2018
Розмір24.21 Kb.
Назва файлуpresentationcosmet.docx

  • Мікробіологія людини виникла приблизно з початку 19-го століття, і застосування генної, молекулярної інженерії внеслo світло на важливість збереження балансу між організмом хазяїнa та мікробіоти. Уже давно відомо, що бактерії, віруси і еукаріоти, такі як гриби та членистоногі, заселяють шкіру людини, складають мікрофлору шкіри.

  • ікрофлора шкіри достатньо численна, особливо у місцях, захищених від світла і висихання (у підмишках, пахових складках, міжпальцевих перетинках). Загальна кількість мікробів на шкірі людини залежить від гігієнічного догляду і становить у середньому від 100 млн до 1 млрд клітин.Число бактерій на шкірі досить постійне, але їх різновидність може сильно варіювати, в залежності від умов навколишнього середовища та інших факторів.

  • Більшість мікроорганізмів живуть в роговому шарі, а також у верхній частині волосяних фолікулів. Деякі бактерії знаходяться у більш глибоких областях волосяних фолікулів, в зоні, недосяжній для звичайних процедур очищення . Ці бактерії являються резервуаром для повторної колонізації, після видалення поверхневих.

  • До нормальної мікрофлори шкіри відносять наступних бактерій:

Коринебактерії (Corynebacterium) являє собою невеликий клас,і не всі з них присутні на шкірі. Але зацікавленість ним зумовлена збільшенням випадків внутрішньо лікарняних інфекцій; Пропіонові бактерії (Propionibacterium acnes)- саме вони являються причиною 80% випадків акне;

  • Грамнегативні бактерії (Acinetobacter, Escherichia coli) знаходяться переважно у вологому середовищі. В нормі їх не так багато, і вони більше відносяться до транзиторної мікрофлори;

  • Стрептококи (Streptococcпереважно в слизовій рота та носа,небагато на поверхні шкіри;

  • Гриби (наприклад, Malassezia furfur, відповідає за появу лупи).

Епідермальний стафілокок (Staphylococcus epidermidis, приблизно 90% на шкірі);

  • Золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus,його невелика кількість завжди є на шкірі). Найбільша кількість на носі та в зоні полових органів. В більшості захворювань шкіри, діагностують його високу концентрацію. Наприклад,у пацієнтів з атопічним дерматитом його може бути більше 80%;

  • Мікрофлору шкіряного покриву, як правило, поділяють на дві підгрупи: резидентні мікроби - фіксована групa організмів і види які майже завжди знаходяться в епідермісі людини сприяючи гомеостазу шкіри (здатні до самовідтворення) ; перехідні мікроби(транзиторні) - це види, що потрапляють з навколишнього середовища і залишаються в шкірі тільки протягом коротких періодів часу. Ці групи не вважаються патогенним при нормальних умовах. Однак, якщо баланс мікробіому порушується або ж бар'єр шкіри порушується чи імунна система знаходиться в депресії, вони можуть розмножуватися, набувають патогенності з потенціалом для ініціювання інфекції або захворювання. До транзиторних відносять: E. coli, Klebsiella spp., Pseudomonas spp., Salmonella spp. S. aureus, C. albicans, ротавіруси та ін.),.

  • Патогеннийй ауреус

Фурункул, флегмона, панарицій, стафилодермия, імпетиго, епідемічна пухирчатка

Виникнення хворобливого обмеженого ділянки гнійного запалення або дрібних елементів висипу з гнійними виділеннями

Конкуренція серед мікробів постійна. Вони ведуть боротьбу за простір і харчування на поверхні шкіри а також можливість уникнути колонізації деякими небажаними видами, ( "колонізаційний опір "). В здоровій і збалансованій мікрофлорі відносини хазяїна та бактерій-коменсалів діють як інструмент захисту. Організми мікрофлори шкіри встановлюють своє положення і блокують поверхню шкіри, не залишаючи місця та змоги рости для умовно патогенних або патогенних чужорідних мікроорганізмів.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Лабораторна робота
Методичні вказівки
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Курсова робота
Список використаної
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
Міністерство освіти
форми навчання
Теоретичні основи
навчальний заклад
Практичне заняття
вищої освіти
студент групи
Робоча програма
Практична робота
діяльності підприємства
молодших школярів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
використаних джерел
навчального закладу
роботи студентів
виконання курсової
контрольної роботи
світової війни
загальноосвітніх навчальних
Загальні відомості
студентка групи
Самостійна робота
Історія виникнення
студентка курсу
студентів спеціальності
Охорона праці
охорони здоров
Вступ актуальність
Курсовая работа
фізичного виховання
Основні поняття