Дослідженням було охоплено 60 студентів І-ІІ курсів Інституту соціальної роботи та управління нпу імені М. П. ДрагомановаСкачати 15.02 Kb.
Дата конвертації18.05.2018
Розмір15.02 Kb.
Назва файлуhjhj.docx

Це на 3 розділ…….Дослідженням було охоплено 60 студентів І-ІІ курсів Інституту соціальної роботи та управління НПУ імені М. П. Драгоманова (майбутніх практичних психологів, соціальних педагогів, соціальних робітників). Першим етапом дослідження було вивчення рівня вольової саморегуляції, наполегливості, самовладання студентів. Результати дослідження показали, що загальний рівень вольової саморегуляції у більшості хлопців (44,5 %) – низький; у більшості дівчат (53 %) спостерігається середній рівень вольової саморегуляції. Отже, між хлопцями та дівчатами помітна протилежна тенденція: Отримані дані свідчать про те, що лише 28 % всіх досліджуваних студентів мають високий рівень вольової саморегуляції. Розповсюдженими відповідями були такі висловлювання: «не важко стримувати спалах гніву», «зберігаю спокій, чекаючи товариша, який спізнюється», «вважаю себе рішучою людиною», «зіпсувати мені настрій не так-то й просто», «я завжди прагну довести розпочату справу до кінця» тощо. Отже, їх можна назвати емоційно зрілими, активними, незалежними, самостійними особами. Їх вирізняє спокій, упевненість у собі, стійкість намірів, реалістичність поглядів, розвинене почуття особистого обов’язку. Вони планомірно втілюють власні наміри, вміють розподіляти зусилля і здатні контролювати свою поведінку та вчинки. Низький рівень вольової саморегуляції, в середньому вигляді, спостерігається у 24 % всіх досліджуваних, вони відповідали так: «якщо в мене щось не виходить, то нерідко виникає бажання покинути цю справу», «мої плани занадто часто перекреслюються зовнішніми обставинами», «мені важче зосередитись на завданні чи на роботі, ніж іншим», «мене легко відволікти від справи» тощо. Для таких студентів характерними є вразливість, невпевненість у собі. Також дівчатам властива імпульсивність і нестійкість намірів. Це може бути пов’язане як з незрілістю, так і з вираженою витонченістю натури, не підкріпленою здатністю до рефлексії та самоконтролю. У більшості досліджуваних студентів спостерігається середній рівень вольової саморегуляції – 48 %. Ми це пояснюємо тим, що майже половина абітурієнтів, вступивши до ВНЗ, цілеспрямовано обирають свою майбутню професію – працівника соціальної сфери.

Як засвідчують результати дослідження, 45 % всіх досліджуваних студентів мають високий рівень за шкалою «Наполегливість» та «Самовладання». Отже, більшість студентів намагаються вийти з конфлікту шляхом дії: у них відбувається не стільки рефлексія особистісних переживань, скільки прагнення довести заплановане до завершення або подолати ситуацію, почавши діяти. Їх мобілізують перешкоди на шляху до мети, не відвертають альтернативи і спокуси, головна їхня цінність – розпочата справа. У відповідях таких студентів спостерігаються такі думки: «не відмовляюся від своїх задумів і справ, навіть якщо доводиться вибирати між ними та приємною компанією», «з фізичною втомою справляюся значно краще, ніж інші», «прагну довести розпочату до кінця», «мене нелегко відволікти від справи», «мені вдається себе примусити продовжувати роботу після серії прикрих невдач», «якщо я ставлюся до кого знаходячи причини в інших людях, навколишньому середовищі, в долі або випадку, то це свідчить про наявність у неї зовнішнього (екстернального) контролю.Висновки до розділу . Підібраний нами інструментарій відповідає дослідницьким та інтерпретаційним завданням дослідження. Визначені методи та методики нададуть можливість дослідити особливості вольової саморегуляції студентів, волова організація, наскільки адекватно вони висвітлюють особливості своєї особистості і своїх станів; визначити переважаючий тип поведінки студентів, рівень розвитку рольової саморегуляції, . Отримавши інформацію про усвідомлювані особливості саморегуляції, можна розробити програму вдосконалення, зазначивши ті риси, які насамперед потребують розвитку або корекції. У загальному вигляді під рівнем вольової саморегуляції мають на увазі міру володіння власною поведінкою у різних ситуаціях, здатність свідомо управляти своїми діями, станами та спонуканнями. Рівень розвитку вольової саморегуляції може бути охарактеризований в цілому й окремо за такими властивостями характеру як настирливість і самоконтроль. Рівні вольової саморегуляції визначаються у зіставленні з середніми значеннями кожної шкали. Якщо вони становлять більшу половину максимально можливої суми збігів, то цей показник відображає високий рівень розвитку загальної саморегуляції, настирливості або самоконтролю.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
навчальної дисципліни
Методичні вказівки
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
охорони праці
Курсова робота
Список використаної
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
Міністерство освіти
форми навчання
навчальних закладів
самостійної роботи
Теоретичні основи
навчальний заклад
Робоча програма
діяльності підприємства
Практичне заняття
молодших школярів
роботи студентів
Самостійна робота
вищої освіти
використаних джерел
студентка курсу
студент групи
загальноосвітніх навчальних
інтелектуальної власності
виконання курсової
студентів спеціальності
Курсовая работа
Загальні відомості
світової війни
охорони здоров
Історія виникнення
Конспект лекцій
студентка групи
Практична робота
навчального закладу
контрольної роботи
Теоретичні аспекти
Список літератури
напряму підготовки
внутрішніх справ