Функції філософіїСкачати 98.45 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації12.06.2019
Розмір98.45 Kb.
Назва файлуФункции философии в обществе.docx
  1   2   3   4   5

ВСТУП
Багато проблем, які розглядаються в філософії, тривалий час ставилися і по-своєму вирішувалися в рамках міфології, яка виникає задовго до філософії на 50-90 тисяч років. Це проблеми світу, його походження і сутність, місця і ролі людини в світі і соціальної дійсності, можливості людини в пізнанні і перетворенні світу.

Філософія дає людині можливість самостійно мислити і самостійно робити висновки. А в суспільстві, в якому ми живемо, таке мислення і такі висновки небезпечні і непотрібні. Йому потрібні люди, які не мислять, а тільки беруть кліше і вироблені суспільством ідіологеми, необхідні для збереження поточного статусу. Ідеологи виробляють ідеї, і люди повинні їх споживати, брати в готовому вигляді, ні в якому разі не виробляючи їх самостійно. Мислення – небезпечна річ. Адже вільнодумство завжди загрожує непокорою.

Людина з’являється на світ не готовою, подібно метелику з лялечки. Вона розвивається – точніше, саморозвивається, і її становлення як людини є справа її власних рук. Коли історія тільки починається, людина є людиною лише в початковій стадії свого розвитку. Але вже на цій стадії вона володіє універсальністю в своїй суті. Такі форми свідомості, як філософія, забезпечують їй цю універсальність і становлення її самої як людини. Ці форми виступають проекціями нескінченності, вічності, універсальності, загальності, які людині ще належить виробити в дійсності: спочатку в суспільному масштабі, а потім привласнити індивідуально.

Філософія – це проект, стратегія і перспектива розвитку людської сутності. В ході розгортання історії кожна людина виступає все більш односторонньою, одноманітною, все більш однобокою в своїх функціях, і позбавляється цієї загальності. Але її набуває в цілому суспільна сутність людини. І філософія – як форма становлення загальності цієї сутності – грає визначальну функцію по відношенню до інших форм свідомості.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
Робоча програма
студент групи
Практична робота
вищої освіти
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
виробничої практики
Загальні відомості
діяльності підприємства
роботи студентів
Охорона праці
Практичне заняття
охорони здоров
контрольної роботи
використаних джерел
інтелектуальної власності
Самостійна робота
Курсовая работа
студентів спеціальності
Історія виникнення
навчального закладу
студентка курсу
загальна характеристика
загальноосвітніх навчальних
світової війни
студентка групи
фізичного виховання