Гласних і негласних пошукових, розвідувальних та контррозвідувальних заходів, що здійснюються із застосуванням оперативних та оперативно-технічних засобівСкачати 49.57 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації06.12.2018
Розмір49.57 Kb.
Назва файлуорганіз роз робот.docx
ТипЗакон
  1   2   3

Ст1 ЗУ «Про оперативно-розшукову діяльність» Оперативно-розшукова діяльність - це система гласних і негласних пошукових, розвідувальних та контррозвідувальних заходів, що здійснюються із застосуванням оперативних та оперативно-технічних засобів

Виконання завдань ОРД, передбачених у статті 1 Закону України „Про оперативно-розшукову діяльність”, вимагає не тільки чіткого знання норм чинного законодавства та його неухильного дотримання на практиці, а й глибокого розуміння сутності оперативно-розшукової діяльності, знання закономірностей, за якими вона розвивається, цілей, що ставляться перед оперативними підрозділами у боротьбі з тяжкими злочинами.

Згідно ст. 1 ЗУ Про ОРД Завдання оперативно-розшукової діяльностіє пошук і фіксація фактичних даних про протиправну діяльність окремих осіб та груп, розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб іноземних держав та організацій з метою припинення правопорушень та в інтересах кримінального судочинства, а також отримання інформації в інтересах безпеки громадян, суспільства і держави.

Завдання оперативно-розшукової діяльності можна умовно поділити на стратегічні і тактичні.

Стратегічні полягають у забезпеченні оперативно-розшуковою діяльністю попередження та виявлення злочинів, умов та причин, які сприяють їх вчиненню.

Тактичні – у пошуку і фіксації конкретних фактичних даних про протиправну діяльність окремих осіб та груп з метою припинення їх правопорушень та в інтересах кримінального судочинства, а також отримання інформації в інтересах безпеки конкретних громадян, суспільства і держави.

Текстуальний та схематичний аналіз статті 1 Закону України „Про оперативно-розшукову діяльність” вказує, що в ній закладені найбільш важливі напрями дій, які в процес реалізації наповнюють зміст оперативно-розшукової функції.

Першими такими діями є пошук та фіксація фактичних даних. Пошук та фіксація найбільш наочно відображають і характеризують діяльність оперативних підрозділів. В них проявляються управлінські та інші процеси, а в кінцевому рахунку весь цей процес відображається в результатах роботи.

Пошук – активний, динамічний та організований стан оперативних підрозділів Це інтенсивні оперативно-розшукові дії цих підрозділів, їх співробітників – сил оперативно-розшукової діяльності в цілому. Пошук здійснюється виключно з метою виявлення інформації (відмінностей), основним змістом якої є:

- Злочини, які готуються або скоєні;

- Особи, які готують або вже вчинили злочини;

- Особи, які переховуються від правоохоронних органів.

Усі три категорії інформації можуть бути різними за змістом, але вони повинні трансформуватися у фактичні дані, отримання яких є головним завданням співробітників правоохоронних органів та кримінального судочинства.

Фактичні дані –це інформація, відомості, які знайшли своє відображення у відповідних документах, матеріалах і характеризують дійсний стан чого-небудь (предмета, явища та інше). Якщо виходити з кримінально-процесуального закону, то на основі фактичних даних органи дізнання, попереднього слідства, суду встановлюють наявність або відсутність злочину та інших обставин, пов’язаних із ним. Фактичні дані повинні бути достовірними, а умови та способи їх отримання повинні відповідати встановленому порядку.

Фіксація –це закріплення інформації, предметів з метою використання їх в доказовому процесі. Оперативно-розшукова практика напрацювала сьогодні найрізноманітніші способи фіксації. Активно використовуються в цьому процесі оперативно-технічні засоби, досягнення науки і техніки. Зафіксовану інформацію потім трансформують в докази, а предмети – в речові докази.

Оперативні дані –це оперативно-розшукова інформація, яка відповідно зафіксована. Таку інформацію можуть використовувати тільки оперативні підрозділи. Переведена оперативно-розшукова інформація в категорію фактичних даних використовується органами дізнання, слідчими, судом як докази по конкретній кримінальній справі.

Здійснюючи оперативно-розшукову діяльність, оперативні працівники зобов’язані постійно враховувати те, що, незважаючи на її, переважно, негласний характер і різноманітність завдань, всі оперативно-розшукові заходи мають здійснюватись виключно в рамках чинного законодавства.

Завданнями оперативно-розшукової діяльності є виявлення конкретних об’єктів, які становлять оперативний інтерес, аналіз конкретних ознак кримінального зв’язку осіб , предметів, чи фактів зі злочином, визначення підстав правомірності і доцільності вжиття тих чи інших оперативно-розшукових заходів, встановлення допустимих меж втручання у правосуб’єктність особи, навіть якщо її причетність до протиправного діяння встановлена, визначення необхідних заходів для захисту прав особи, що задіяна в кримінальному судочинстві.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу