Інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару[1]Скачати 28.36 Kb.
Дата конвертації15.10.2018
Розмір28.36 Kb.
Назва файлуTezy-Volovik_Skliar.docx
Навчальний закладДонецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського
ТипІнформація

Воловик В.М

студентка IV курсу групи ткдн 14,Науковий керівник:

Скляр Н.М
старший викладач кафедри підприємництва і торгівлі

Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського


РОЛЬ ТА ЗНАЧЕННЯ ЕТИЧНИХ ПРИНЦИПІВ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ В УКРАЇНІ
Соціальна реклама є тим дієвим інструментом та засобом, що може змінити ставлення суспільства до будь-якої проблеми та сформувати позитивну поведінку людини.

Згідно Закона України «Про рекламу» - це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару[1].

Тоді як соціальна реклама - це інформація будь-якого виду, розповсюджена в будь-якій формі, яка спрямована на досягнення суспільно корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку[1].

В нашій країні соціальна реклама є найменш розвинутою та соціально спрямованою на вирішення суспільних проблем у сфері маркетингових і суспільно політичних завдань. Сьогодні загальні витрати на соціальну рекламу складають у грошовому еквіваленті, на рік близько 200 млн. грн., що у 9 – 12 разів нижче ніж у країнах Євросоюзу. Так можна порахувати, що на кожного громадянина України на рік припадає соціальної реклами на 4 грн. 17 коп. [2].

16 вересня 2012 р. набув чинності Закон України № 3778 – IV «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства і стимулювання продажу тютюнових виробів», який забороняє всі види реклами тютюнової продукції. Такий крок був здійснений з метою зниження рівня поширеності куріння. Оманливий образ привабливості сигарет створювався за допомогою рекламних засобів для розширення кола клієнтів тютюнової індустрії, зокрема, серед дітей і молоді[3]. Тютюнові компанії активно використовують різні агресивні методи просування тютюну та сигарет, зокрема спеціальну викладку пачок сигарет у вигляді «привабливого» оформлення вітрин кіосків, при касових зонах, або зонах імпульсу та спеціальних окремих стелажів у магазинах шляхом розміщення сигарет та тютюну на різнобарвному фоні в рамках, боксах та панно. Для того, аби й надалі просувати свою продукцію, тютюнові компанії використовують яскраві дизайнерські рішення, наприклад, підсвічування та аксесуари із тютюновими брендами. А пачки сигарет стають дедалі привабливішими та яскравішими[3].

Закон України «Про рекламу» не передбачає жодних санкцій за порушення визначених у ньому норм. Крім цього, з огляду на подальші перспективи законодавчого врегулювання ринку, необхідно чітко розмежувати способи розміщення соціальної реклами, на відміну від політичної, та унормувати їх розміщення для комерційних організацій[1].

Таким чином на меті повинно бути створення розгалуженої сфери соціальної реклами шляхом створення усіх необхідних правових, економічних та організаційних умов щоб надалі розвивати вітчизняний ринок соціальної реклами.

Необхідно передусім розробити національні стандарти, гармонізовані з гуманістичними нормами етики і моралі та надати їм відповідне законодавче закріплення.
Література

1. Про рекламу: Закон України [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

2. Л. М. Вежель, М. А. Орлова/Актуальні проблеми соціальних комунікацій//Сучасний стан етичних принципів соціальної реклами в Україні[Електронний ресурс]. - Режим доступу:

http://esnuir.eenu.edu.ua/bitstream/123456789/8617/1/Orlova_M.%2C%20Vezhel_L.PDF3. Заборона викладки сигарет – гарантія 100% виконання законодавства про заборону реклами тютюнових виробів[Електронний ресурс]. - Режим доступу:https://vsim.ua/Podii/zaborona-vikladki-sigaret--garantiya-100-vikonannya-zakonodavstva-pro--10461690.html

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Лабораторна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
Міністерство освіти
навчальних закладів
самостійної роботи
Теоретичні основи
форми навчання
навчальний заклад
вищої освіти
Практичне заняття
Робоча програма
студент групи
діяльності підприємства
використаних джерел
молодших школярів
інтелектуальної власності
роботи студентів
Практична робота
виконання курсової
Самостійна робота
Історія виникнення
студентка курсу
студентка групи
загальноосвітніх навчальних
Загальні відомості
Конспект лекцій
навчального закладу
контрольної роботи
Курсовая работа
Вступ актуальність
фізичного виховання
Охорона праці
світової війни
Основні поняття
охорони здоров
Студент групи