Історична довідкаСкачати 163.52 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації09.10.2019
Розмір163.52 Kb.
Назва файлуПро щеплення з позиції....docx
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6

Про щеплення з позиції історії, науки, релігії і закону
Унція профілактики краща від

фунта лікування.

Бенджамін Франклін

Історична довідка

У 50-х роках нашого століття було винайдено ефективну вакцину, яка у багатьох країнах фактично позбавила людей страху заразитися поліомієлітом. До 1980 року було оголошено, що епідемія віспи, унаслідок ефективної програми вакцинації, стерта з лиця землі.

Нині програми імунізації у загальному ефективно контролюють багато хвороб, наприклад правець, поліомієліт, дифтерія та коклюш. Було виявлено, що коли з якихось причин припиняли імунізацію, то хвороба поверталася знову.

Як діють щеплення? В основному, один із двох способів їх дії полягає в тому, що вони допомагають захистити організм од впливу інфекційних факторів, що називаються патогенами.

Перший спосіб називається активною імунізацією. У цьому випадку вакцина містить у собі знесилені або мертві патогенні мікроорганізми (чи їхню отруту) у стані, що не являє собою небезпеки організмові. Захисний механізм людини починає формувати антитіла, які протидіють справжнім хвороботворним мікроорганізмам. Якщо речовина містить у собі екстракт патогенної отрути (токсину), вона називається анатоксином. Якщо виготовлена з живих ослаблених (виснажених) або мертвих патогенних мікроорганізмів, то називається вакциною.

Щеплення не створює негайно імунітету. Організмові потрібен час, щоб сформувати захисні антитіла. До цієї активної імунізації входять усі дитячі щеплення та ін’єкції, які загально прийнято вважати вакцинами. Всі вони, про інші - буде далі, не містять жодних складових частин крові.

Інша процедура є пасивною імунізацією. Вона застосовується переважно тоді, коли особа серйозно захворіла, скажімо, на сказ. У такому випадку організм не має часу на формування власного імунітету. Отже, в організм хворої людини вводять чиїсь, вже сформовані, антитіла, щоб помогти їй боротися проти патогенних мікроорганізмів. Гамма-глобулін, антитоксин і гіперімунна сироватка — виготовлені з крові імунізованих людей або тварин. Ця пасивна імунізація спроможна дати організму негайну, проте тимчасову допомогу у боротьбі проти «окупантів». Запозичені антитіла незабаром виводяться з організму у природний спосіб.

Внаслідок відсутності колективного імунітету,багатьох років недовіри до вакцинації нині маємо масштабний спалах кору: з літа 2017 року, на кір захворіли більше 100 тис. людей, з яких 38 померли.

У більшості частин світу, де дитячі щеплення легкодоступні, регулярна імунізація привела до колосального зменшення кількості певних дитячих хвороб.

Протягом декількох років Американська педіатрична академія, разом з іншими організаціями світу, рекомендувала регулярну імунізацію від: дифтерії, коклюшу і правця. Ці три хвороби переважно відносять до однїєї групи і дають загальне щеплення — АКДС, з інтервалами близько двох місяців. Імунізація проти кору, свинки і краснухи проводиться лише одним щепленням дітям річного віку. Також даються чотири порції оральних (через рот) вакцин проти поліомієліту, за графіком, подібним до того, що при АКДС.

У багатьох країнах таке регулярне щеплення — обов’язкове. Внаслідок декількох випадків захворювання на кір, почали рекомендувати додаткову імунізацію проти цієї хвороби.

Існує вакцина проти запалення легенів - «Pneumovax»; дитяча вакцина - «Hib», від звичайних дитячих патогенних мікроорганізмів. Ці мікроби спричиняють ряд хвороб, найбільш серйозна з них — тяжка форма менінгіту. Загалом ця вакцина є досить безпечною.

Про побічний ефект

При більшості щеплень, окрім хвилини негативних емоцій та короткочасних дитячих сліз, побічний ефект незначний та недовготривалий, найбільше, що може бути — день-два гарячки. Проте, багатьох батьків непокоїть питання шкідливості цих щеплень, чи не наражають вони своє чадо на більшу небезпеку ніж є? Стурбованість зрозуміла, хоч не завжди вмотивована. Під час одного медичного вивчення було опитано батьків, що турбуються станом здоров’я своїх дітей, і, як виявилось, 57 відсотків опитаних батьків стурбовані реакцією дитини після імунізації.

Нещодавно публічно було висловлено великі сумніви щодо дії АКДС на одну з трьох хвороб, а зокрема, на коклюш, або кашлюк. Успіх цієї вакцинації полягав в ефективному зменшенні кількості випадків колись страшного захворювання, тобто від 200 000 випадків щороку лише в одній країні перед запровадженням цієї вакцинації і до 2000 на рік після широкого застосування цієї вакцини. Але виникав 1 серйозний побічний ефект на 100 000 введених доз. Така реакція рідкісна, але ніхто не хоче опинитися в якості цієї одиниці…

Коклюш не є найпоширенішою хворобою, але коли він з’являється -наслідки важкі. Тому фахівці дійшли висновку, що «значно безпечніше бути щепленою проти коклюшу, ніж захворіти на нього». Вони радять імунізувати дитину, за винятком, «коли попередня доза призвела до судо́м, запалення мозку, симптомів розладу центральної нервової системи або фізичного виснаження. Також не слід робити додаткового щеплення немовлятам, що перенесли надмірний сон, надмірний плач (невгамовний плач або ридання тривалістю до 3 годин і більше) або температуру (40.5° C)»*.

У багатьох частинах світу Всесвітня Організація Охорони Здоров’я нині рекомендує регулярну імунізацію немовлят проти гепатиту В.

Є думка, що справжнє рішення проблеми  стане безклітинна вакцинація, як, наприклад, та, яку недавно почали призначати в Японії, де вона виявилась досить перспективною.Про імунізацію дорослих

Для дорослої особи є декілька активних щеплень, про які їй не потрібно забувати. У кращому випадку всі дорослі повинні мати імунітет до кору, свинки та краснухи, як наслідок захворювання, або імунізації в дитинстві.

Щеплення антитоксином правця приблизно кожних десять років вважається доброю профілактикою проти цієї хвороби.

Кров у виготовленні вакцин

Препарати активної імунізації виготовляються не з крові, у тому числі - усі дитячі щеплення.

Люди, що мають відповідні релігійні переконання, котрі серйозно ставляться до біблійної заборони зловживати кров’ю, піднімають питання (Дії 15:28, 29): «Чи є вакцини, виготовлені з крові?».

Є — «Гептавакс-B», препарат пасивної імунізації. Якщо комусь радять зробити щеплення після ймовірного зараження, як, наприклад, ушкодження ноги іржавим цвяхом або після укусу пса, то таке щеплення робиться гіперімунною сироваткою, яка виготовляється з крові. Це також стосується резус-антитіла («Rhogam»), який часто рекомендують матерям, що мають негативний резус-фактор, і які з певних причин є під впливом резус-позитивної крові, як, наприклад, у разі несумісності при народжені дитини крові матері і плоду.

Яку позицію може зайняти віруючий громадянин? Він має сам вирішити - нести власну ношу ( Галатів 6:5), зважаючи на загрозу для членів його сім’ї. Адже християнин, як і будь - який інший свідомий член громади, високо цінує життя і щиро бажають робити все найкраще для здоров’я своїх родин.

Один фахівець зробив такий підсумок: «Батьки мусять бути поінформованими про будь-яке медичне втручання їхнім дітям. Вони не лише офіційні захисники своїх дітей. Вони відповідальні за здоров’я та захист своїх нащадків протягом того періоду життя, в який ці нащадки залежні від них».

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Робоча програма
Міністерство освіти
Практична робота
вищої освіти
студент групи
навчальний заклад
молодших школярів
Загальні відомості
Конспект лекцій
виконання курсової
виробничої практики
роботи студентів
діяльності підприємства
Охорона праці
Практичне заняття
інтелектуальної власності
контрольної роботи
використаних джерел
охорони здоров
Курсовая работа
студентів спеціальності
Самостійна робота
Історія виникнення
загальна характеристика
загальноосвітніх навчальних
навчального закладу
фізичного виховання
студентка курсу
Дипломна робота
Студент групи