Лабораторна робота №2 лебідки. Визначення основних параметрів вантажопідйомної лебідкиСкачати 75.68 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації11.01.2019
Розмір75.68 Kb.
Назва файлуЛабораторна робота-Ганєєв.docx
ТипЛабораторна робота
  1   2

Лабораторна робота №2

ЛЕБІДКИ. ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ПАРАМЕТРІВ ВАНТАЖОПІДЙОМНОЇ ЛЕБІДКИ
Мета роботи - Вивчити різновиди лебідок, що використовуються в

будівельних машинах та визначити основні їх параметри.
    1. Інформація для самостійної підготовки

Будівельні лебідки використовують при монтажі будівельних конструк-цій і устаткування, для переміщення важких вантажів на будівельних май-данчиках, а також в якості механізмів кранів, підйомників, копрових установок і інших будівельних машин.

Лебідки класифікують:

- за призначенням - на підйомні (для підйому вантажів) і тягові (для гори-зонтального переміщення вантажів);  • по виду приводу - на приводні і ручні;

  • по числу барабанів - на одно- двохбарабанні і без барабана (з канатоведучим шківом, важільні).

Барабанні лебідки з ручним приводом. Їх виготовляють з тяговим зусиллям на першій швидкості 5...80 кН, канатоємністю барабана 50...200 м. Кінематична схема монтажної барабанної лебідки з ручним приводом представлена на рис. 2.1, а. Лебідка складається з барабану 1, відкритих зубчастих передач 3, дискового вантажоупорного гальма 4, змонтованих на паралельних валах, що спираються на підшипники, закріплені у боковинах станини 2.а) - монтажна з ручним приводом: 1 - барабан; 2 - станина; 3,5 - зубчаста передача; 4 - гальмо 6 - рукоятка; б)- електрореверсивна: 7 - двигун; 8 - муфта; 9 - гальмо; 10 - редуктор; 11- барабан; в) - фрикційна двобарабанна: 12 - храповой механізм; 13 - муфта;14 - зубчаста передача

Рисунок 2.1 - Кінематичні схеми будівельних лебідок

Підйом і опускання вантажу здійснюється обертанням рукоятки 6. Для збільшення швидкості підйому легких вантажів служить зубчастий перебір 5, що змінює передатне число зубчастої передачі. Безпека роботи забезпечується дисковим вантажоупорним гальмом. (рисунок 2.1).

Ручні лебідки розраховуються на роботу одного, двох, чотирьох чоловік одночасно. При короткочасній (до 5 хв.) роботі зусилля одного робітника на рукоять завдовжки 400 мм приймається до 200 Н, а коефіцієнт одночасності дії двох чоловік - 0,8, чотирьох - 0,7.Приводні лебідки. По кінематичному зв’язку двигуна з барабаном приводні лебідки розділяються на електрореверсивні (рис. 2.1, б) і фрикційні (рис. 2.1, в). У фрикційних лебідок можлива робота декількох барабанів від одного двигуна, які вмикаються почергово за допомогою фрикційних муфт.

Таке чергування включення барабанів в фрикційних лебідках необхідне, наприклад, в канатно-скреперних установках для надання скреперному ківшу зворотно-поступального руху: при наборі ківша один з барабанів включений, а інший вільно обертається і стравлює намотаний на нього канат; під час зворотного руху ківша включається другий і вільно обертається перший.

При використанні лебідки як вантажопідйомного механізму нереверсивний двигун використовується тільки для підйому (переміщення) вантажу. Опускання вантажу здійснюється під дією сили тяжіння при від’єднанні барабана від трансмісії. Швидкість опускання регулюється зазвичай стрічковими спускними постійно замкненими гальмами 13. Для попередження випадкового опускання вантажу лебідки забезпечуються храповими пристроями 12, пов’язаними з барабанами і керованими рукоятками.

У електрореверсивних лебідок зв’язок між двигуном і барабаном жорсткий, у фрикційних вона здійснюється за допомогою фрикційної муфти.Електрореверсивна лебідка (рис. 2.1, б). Вона складається з електродвигуна 7, пружної муфти 8, гальма 9, зубчастого редуктора 10, барабана 11 і пускової апаратури, встановлених на зварній рамі.

Тягові зусилля однобарабанних електрореверсивних лебідок складають 3,2...125 кН при швидкості каната 0,5...0,1 м/с і канатомісткості 80...800 м. У комбінації з поліспастами їх використовують для підйому різних по масі вантажів при виконанні будівельно-монтажних робіт.

Електрореверсивними лебідками комплектуються будівельні підйомники, крани та інші машини. Загальний вигляд вантажної лебідки козлового крану представлений на рис. 2.2.

В якості двигунів в лебідках застосовують асинхронні кранові двигуни з фазним ротором, керовані за допомогою командоконтролерів або двигуни підвищеного ковзання типу АОС з магнітними пускачами. Лебідки обладнуються постійно замкнутими стопорними гальмами двох колодок. Гальмівним шківом служить половина пружної муфти, закріплена на валу редуктора.

Вимкнення гальм здійснюється короткоходовими електромагнітами чи електрогідроштовхачами, які вмикаються одночасно з електродвигуном.

Рисунок 2.2 - Вантажна лебідка козлового крану

Спуск вантажу здійснюється примусовим реверсуванням двигуна. При цьому швидкість опускання дещо вище швидкості підйому вантажу. Для прискорення монтажних операцій, особливо з легкими вантажами, на лебідках застосовують двоколодкові гальма з додатковою педаллю (рис. 2.3), що розгальмовує.

Рисунок 2.3 - Схема двохколодкового гальма з педаллю, що розгальмовує

При натисненні на педаль 1 відбувається підняття гальмівного вантажу 2 або стискування гальмівної пружини і вантаж опускається під дією власної маси. Основними параметрами електрореверсивної лебідки, що визначають вантажопід’ємність, висоту і швидкість підйому вантажу, є потужність двигуна, надійність гальмівного механізму, зусилля в канаті, що намотується на барабан Sб, швидкість канату υк і канатоємність барабана L.

Ці параметри пов’язані між собою наступними залежностями. Натягнення Sб (Н) залежно від типу підвіски (одинарна, здвоєна), кратності поліспаста Uпол і ККД поліспасту ηпол визначається за формулою:(2.1)

де Q - маса вантажу, кг;

q - маса вантажозахватного пристрою, кг.

Сталевий дротяний канат (для механізмів підйому - канати хрестового звивання) вибирають по розривному зусиллю Rр=Sбп при запасі міцності каната п = 5,0; 5,5; 6,0 відповідно для легкого, середнього і важкого режимів роботи.

Мінімально допустимий діаметр барабана для легкого, середнього і важкого режимів вибирають по діаметру канату dк із співвідношення:

(2.2)

Довжина канату, що намотується на барабан, залежить від висоти підйому вантажу Н і кратності поліспасту Uпол. Крім того, для послаблення натягнення канату в місці його кріплення на барабані залишають вільним півтора-два витки канату.

Тоді довжина канату

(2.3)

Канат може навиватися на барабан в один або декілька шарів. Робоча довжина барабанів Lб (м):

при одношаровому навиванні (нарізному барабані):

(2.4)

де t - крок навивки, t = dк;

при багатошаровому навиванні:

(2.5)

де т - число шарів навивки;

Dб+тdк - середній діаметр навивки.

Потужність двигуна (кВт):(2.6)

де ηлеб - ККД лебідки, обумовлений добутком ККД барабана й редуктора,ηлеб = ηб ηред

За отриманим значенням потужності підбирають крановий електродвигун із тривалістю включення (ПВ), що відповідає режиму роботи механізму. Редуктор підбирають по передаточному числу, режиму роботи, синхронній швидкості обертання й потужності двигуна.

Передаточне число редуктора

(2.7)

де пдв - частота обертання двигуна, хв-1;пб = 60υк /(πDсер) - частота обертання барабана, пб = 60υк /( πDсер).

Міжосьова відстань між вхідним і вихідним валами редуктора повинна бути достатньою для розміщення двигуна й барабана. Гальмо обирають за гальмівним моментом Мг (Н·м) на приводному валу з урахуванням коефіцієнта запасу гальмування кг рівного 1,5; 1,75; 2,0 відповідно для легкого, середнього й важкого режимів роботи підіймального механізму(2.8)

де Мб - крутний момент на барабані.

    1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
студент групи
Практична робота
вищої освіти
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
діяльності підприємства
роботи студентів
інтелектуальної власності
Практичне заняття
виробничої практики
охорони здоров
Загальні відомості
Охорона праці
використаних джерел
контрольної роботи
Історія виникнення
навчального закладу
Курсовая работа
Самостійна робота
загальна характеристика
дітей дошкільного
студентів спеціальності
загальноосвітніх навчальних
студентка курсу
світової війни
студентка групи