Людина барокоСкачати 54.15 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації19.04.2018
Розмір54.15 Kb.
Назва файлуДієго Веласкес.docx
ТипРеферат
  1   2

Реферат на тему :

ЛЮДИНА БАРОКО.Дієго ВеласкесВеласкес, Дієго да Сільва (1599-1660) - Іспанський художник епохи Бароко.
Навчався в Севільї у Ф. Еррери Старшого і у Ф. Пачеко, на дочці якого він був одружений. В1622 р. приїхав до Мадрида, де його замовником і покровителем став граф Оліварес. За клопотанням всесильного міністра в 1623 р. був призначений придворним художником: цей пост Веласкес займав до кінця життя. У 1659 р. Пилип IV подарував майстру особисте дворянство. Веласкес жив його інтересами, підпорядковувався розміреного ритму і манірному ритуалу життя, з усією ретельністю виконував придворний етикет, брав участь в нескінченних церемоніях, полюваннях і святах. Але він не піддався тиску середовища, в умовах якої гинули багато талантів, Веласкес змусив королівський двір рахуватися зі своїм поглядом на життя. c:\users\макс\appdata\local\microsoft\windows\inetcache\content.word\31412.jpg Портрети пензля Веласкеса стоять трохи осторонь від основної барокової лінії портретного живопису. У них втілений ідеал, який своїм корінням сягає в національне іспанське мистецтво. Тому, напевно, ніде з такою яскравістю не розкривається суто іспанське поняття "дворянська честь", як у портретах Дієго Веласкеса. Особливості творчого методу Веласкеса: глибоке розуміння дійсності в усьому її багатстві і суперечливості, цілісність її образно-пластичного втілення, єдність всіх елементів художньої форми. Веласкес писав без попереднього начерку, прямо на полотні, органічно поєднуючи безпосереднє враження від натури і сувору продуманість композиції, досягаючи відчуття, здавалося б, вільної імпровізації і разом з тим широкого узагальнення.

Веласкес уникав сюжетів священних, які були не по його характеру, йому потрібні були тільки люди, яких він зображував з чистотою непогрешітельной, як ніби грав труднощами форми і світла. Те, наприклад, вигадав картину темну, без найменшої ознаки світла, то засліпить одним освітленням. І те, й інше виходило в нього однаково чудово. Його могутній реалізм, глибоке і багатопланове сприйняття людської особистості справили величезний вплив на все наступне світове мистецтво. Художник писав картини на міфологічні («Кузня Вулкана», 1630) та історичні («Здача Бреди», 1634) сюжети, пейзажі та жанрові замальовки («Тріумф Вакха», 1628), що перевершують по сміливості і новизні художніх рішень роботи його сучасників.


Веласкес був великим портретистом. Їм написано цілий ряд портретів короля, його сім'ї, іспанської знаті, придворних блазнів, в кожному з яких він зумів вгадати і яскраво і правдиво передати основні риси характеру. Однією з вершин портретного майстерності Веласкеса став знаменитий «Портрет папи Інокентія X», написаний у Римі в 1650 р. Зараз хотілося б докладніше зупинитися на деяких картинах Веласкеса, які більш яскраво змогли відобразити його творчість. В останні роки життя Веласкес написав дві найзнаменитіші свої роботи: "Меніни" ("Фрейліни"), у якій зображений приватний епізод придворного життя, і картину "Прялі", який описує сцену в королівській майстерні килимів.

В "Лас Менінас", що відрізняється сміливо розгорнутої композицією, приватний епізод придворного побуту (дівчинка інфанта Маргарита в оточенні фрейлін і карликів) постає як один з моментів загального плину життя з усією складністю її взаємопов'язаних і мінливих проявів. Чарівна краса і мальовниче різноманіття реальності втілилися в сіро-перловому колориті картини з нанесеними вільними ударами кисті блакитними, рожевими, темно-сірими, коричневими прозорими мазками.


 

Д. Веласкес. "Лас Менінас" ("Фрейліни"). 1656. Переді. Мадрид.

Перша назва композиції - "Міф про Арахне". На картині зображена сцена в королівській майстерні килимів. На передньому плані знаходяться фігури пряль, в глибині кімнати придворні дами милуються килимом, що зображує міф про Арахне - ткалі, перевищила в майстерності богиню Афіну.

Д. Веласкес. Прялі.

У 1634 р. Веласкес написав картину "Здача Бреди", яка стала одним із самих значних творів європейського живопису в історичному жанрі.


                 
Д. Веласкес. Здача Бреди

У цих картинах Веласкес постає містичним художником. «Непорочне зачаття» та «Іоанн Євангеліст на острові Патмос» - картини парні. Вони були створені одночасно незабаром після того, як Веласкес завершив своє навчання у Франсиско Пачеко, і призначалися для севільського монастиря Кармелітас Кальсадас (згодом зруйнованого). Картини тісно пов'язані між собою за змістом і символіки. Вперше вони почали згадуватися в літературі з 1800 року, коли ще перебували в монастирі. Потім, близько 1810 року, потрапили в приватні руки, передавалися у спадщину і, врешті-решт, виявилися в лондонській Національній галереї.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Лабораторна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
Міністерство освіти
навчальних закладів
самостійної роботи
Теоретичні основи
форми навчання
навчальний заклад
вищої освіти
Практичне заняття
Робоча програма
студент групи
діяльності підприємства
використаних джерел
молодших школярів
інтелектуальної власності
роботи студентів
Практична робота
виконання курсової
Самостійна робота
Історія виникнення
студентка курсу
студентка групи
загальноосвітніх навчальних
Загальні відомості
Конспект лекцій
навчального закладу
контрольної роботи
Курсовая работа
Вступ актуальність
фізичного виховання
Охорона праці
світової війни
Основні поняття
охорони здоров
Студент групи