Людина барокоСкачати 54.15 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації19.04.2018
Розмір54.15 Kb.
Назва файлуДієго Веласкес.docx
ТипРеферат
  1   2

Реферат на тему :

ЛЮДИНА БАРОКО.Дієго ВеласкесВеласкес, Дієго да Сільва (1599-1660) - Іспанський художник епохи Бароко.
Навчався в Севільї у Ф. Еррери Старшого і у Ф. Пачеко, на дочці якого він був одружений. В1622 р. приїхав до Мадрида, де його замовником і покровителем став граф Оліварес. За клопотанням всесильного міністра в 1623 р. був призначений придворним художником: цей пост Веласкес займав до кінця життя. У 1659 р. Пилип IV подарував майстру особисте дворянство. Веласкес жив його інтересами, підпорядковувався розміреного ритму і манірному ритуалу життя, з усією ретельністю виконував придворний етикет, брав участь в нескінченних церемоніях, полюваннях і святах. Але він не піддався тиску середовища, в умовах якої гинули багато талантів, Веласкес змусив королівський двір рахуватися зі своїм поглядом на життя. c:\users\макс\appdata\local\microsoft\windows\inetcache\content.word\31412.jpg Портрети пензля Веласкеса стоять трохи осторонь від основної барокової лінії портретного живопису. У них втілений ідеал, який своїм корінням сягає в національне іспанське мистецтво. Тому, напевно, ніде з такою яскравістю не розкривається суто іспанське поняття "дворянська честь", як у портретах Дієго Веласкеса. Особливості творчого методу Веласкеса: глибоке розуміння дійсності в усьому її багатстві і суперечливості, цілісність її образно-пластичного втілення, єдність всіх елементів художньої форми. Веласкес писав без попереднього начерку, прямо на полотні, органічно поєднуючи безпосереднє враження від натури і сувору продуманість композиції, досягаючи відчуття, здавалося б, вільної імпровізації і разом з тим широкого узагальнення.

Веласкес уникав сюжетів священних, які були не по його характеру, йому потрібні були тільки люди, яких він зображував з чистотою непогрешітельной, як ніби грав труднощами форми і світла. Те, наприклад, вигадав картину темну, без найменшої ознаки світла, то засліпить одним освітленням. І те, й інше виходило в нього однаково чудово. Його могутній реалізм, глибоке і багатопланове сприйняття людської особистості справили величезний вплив на все наступне світове мистецтво. Художник писав картини на міфологічні («Кузня Вулкана», 1630) та історичні («Здача Бреди», 1634) сюжети, пейзажі та жанрові замальовки («Тріумф Вакха», 1628), що перевершують по сміливості і новизні художніх рішень роботи його сучасників.


Веласкес був великим портретистом. Їм написано цілий ряд портретів короля, його сім'ї, іспанської знаті, придворних блазнів, в кожному з яких він зумів вгадати і яскраво і правдиво передати основні риси характеру. Однією з вершин портретного майстерності Веласкеса став знаменитий «Портрет папи Інокентія X», написаний у Римі в 1650 р. Зараз хотілося б докладніше зупинитися на деяких картинах Веласкеса, які більш яскраво змогли відобразити його творчість. В останні роки життя Веласкес написав дві найзнаменитіші свої роботи: "Меніни" ("Фрейліни"), у якій зображений приватний епізод придворного життя, і картину "Прялі", який описує сцену в королівській майстерні килимів.

В "Лас Менінас", що відрізняється сміливо розгорнутої композицією, приватний епізод придворного побуту (дівчинка інфанта Маргарита в оточенні фрейлін і карликів) постає як один з моментів загального плину життя з усією складністю її взаємопов'язаних і мінливих проявів. Чарівна краса і мальовниче різноманіття реальності втілилися в сіро-перловому колориті картини з нанесеними вільними ударами кисті блакитними, рожевими, темно-сірими, коричневими прозорими мазками.


 

Д. Веласкес. "Лас Менінас" ("Фрейліни"). 1656. Переді. Мадрид.

Перша назва композиції - "Міф про Арахне". На картині зображена сцена в королівській майстерні килимів. На передньому плані знаходяться фігури пряль, в глибині кімнати придворні дами милуються килимом, що зображує міф про Арахне - ткалі, перевищила в майстерності богиню Афіну.

Д. Веласкес. Прялі.

У 1634 р. Веласкес написав картину "Здача Бреди", яка стала одним із самих значних творів європейського живопису в історичному жанрі.


                 
Д. Веласкес. Здача Бреди

У цих картинах Веласкес постає містичним художником. «Непорочне зачаття» та «Іоанн Євангеліст на острові Патмос» - картини парні. Вони були створені одночасно незабаром після того, як Веласкес завершив своє навчання у Франсиско Пачеко, і призначалися для севільського монастиря Кармелітас Кальсадас (згодом зруйнованого). Картини тісно пов'язані між собою за змістом і символіки. Вперше вони почали згадуватися в літературі з 1800 року, коли ще перебували в монастирі. Потім, близько 1810 року, потрапили в приватні руки, передавалися у спадщину і, врешті-решт, виявилися в лондонській Національній галереї.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Міністерство освіти
Теоретичні основи
студент групи
Практична робота
навчальний заклад
молодших школярів
Робоча програма
Конспект лекцій
вищої освіти
Практичне заняття
інтелектуальної власності
виконання курсової
діяльності підприємства
роботи студентів
використаних джерел
контрольної роботи
Охорона праці
Загальні відомості
Самостійна робота
виробничої практики
Історія виникнення
загальна характеристика
навчального закладу
охорони здоров
загальноосвітніх навчальних
світової війни
Дипломна робота
студентів спеціальності
студентка курсу
фізичної культури
Курсовая работа