Матвіїва Н. ГСкачати 43.28 Kb.
Дата конвертації06.04.2018
Розмір43.28 Kb.
Назва файлуМатвіїва Н.docx

Матвіїва Н. Г.

Тундра


( за матеріалами інтернет – ресурсів http://travel-world.pp.ua/3696-prirodna-zona-tundra-harakteristika-geografchne-polozhennya-prirodn-umovi-ta-klmat-runti-problemi-tundri.html )

  1. ФГП

  2. клімат;

  3. природні умови;

  4. грунти;

  5. Арктична тундра та її особливості;

  6. рослинний світ;

  7. тваринний світ;

  8. використання;

  9. проблеми.

Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Займає близько 5 % суші. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують 10 – 15°С. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Зона займає близько 5 % суші. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують 10 – 15°С. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона займає близько 5 % суші. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують10–15°С.  Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Природна зона займає близько 5 % суші. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують10–15°С. 

Зима довга і холодна. Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. Зима довга і холодна. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. Зима довга і холодна. Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. . Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Зима довга і холодна. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування.

Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. Взимку вся вода тут замерзає, і місцевість перетворюється в засніжену пустелю. Під снігом знаходиться шар промерзлій грунту товщиною приблизно 1,5 км, який влітку прогрівається на 40 – 60 см. Взимку вся вода тут замерзає, і місцевість перетворюється в засніжену пустелю. Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. В середині літа настає Полярний день, який триває кілька місяців. Дмуть сильні вітри, земля тріскається від морозу. Там, де літо триваліше, де земля прогрівається глибше, а взимку більше снігу, широкою смугою тягнеться мохово-лишайниковая (типова) тундра. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи. Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. Під снігом знаходиться шар промерзлій грунту товщиною приблизно 1,5 км, який влітку прогрівається на 40 – 60 см. Дмуть сильні вітри, земля тріскається від морозу. Там, де літо триваліше, де земля прогрівається глибше, а взимку більше снігу, широкою смугою тягнеться мохово-лишайниковая (типова) тундра. В середині літа настає Полярний день, який триває кілька місяців. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець, ягель. Для відновлення лишайникового покриву потрібно 10 – 15 років. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
Лабораторна робота
курсової роботи
охорони праці
Курсова робота
використаної літератури
Список використаної
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
форми навчання
Виконала студентка
Теоретичні основи
Міністерство освіти
Пояснювальна записка
самостійної роботи
навчальний заклад
Історія розвитку
навчальних закладів
Робоча програма
молодших школярів
діяльності підприємства
роботи студентів
Загальні відомості
Курсовая работа
виконання курсової
світової війни
студентів спеціальності
студент групи
використаних джерел
охорони здоров
Практична робота
вищої освіти
Охорона праці
інтелектуальної власності
навчального закладу
Теоретичні аспекти
Самостійна робота
загальноосвітніх навчальних
Конспект лекцій
вищий навчальний
Вступ актуальність
напряму підготовки
загальна характеристика
Історія виникнення
Практичне заняття
виробничої практики