Матвіїва Н. ГСкачати 43.28 Kb.
Дата конвертації06.04.2018
Розмір43.28 Kb.
Назва файлуМатвіїва Н.docx

Матвіїва Н. Г.

Тундра


( за матеріалами інтернет – ресурсів http://travel-world.pp.ua/3696-prirodna-zona-tundra-harakteristika-geografchne-polozhennya-prirodn-umovi-ta-klmat-runti-problemi-tundri.html )

  1. ФГП

  2. клімат;

  3. природні умови;

  4. грунти;

  5. Арктична тундра та її особливості;

  6. рослинний світ;

  7. тваринний світ;

  8. використання;

  9. проблеми.

Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Займає близько 5 % суші. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують 10 – 15°С. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Зона займає близько 5 % суші. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують 10 – 15°С. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона займає близько 5 % суші. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують10–15°С.  Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Природна зона займає близько 5 % суші. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують10–15°С. 

Зима довга і холодна. Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. Зима довга і холодна. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. Зима довга і холодна. Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. . Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Зима довга і холодна. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування.

Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. Взимку вся вода тут замерзає, і місцевість перетворюється в засніжену пустелю. Під снігом знаходиться шар промерзлій грунту товщиною приблизно 1,5 км, який влітку прогрівається на 40 – 60 см. Взимку вся вода тут замерзає, і місцевість перетворюється в засніжену пустелю. Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. В середині літа настає Полярний день, який триває кілька місяців. Дмуть сильні вітри, земля тріскається від морозу. Там, де літо триваліше, де земля прогрівається глибше, а взимку більше снігу, широкою смугою тягнеться мохово-лишайниковая (типова) тундра. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи. Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. Під снігом знаходиться шар промерзлій грунту товщиною приблизно 1,5 км, який влітку прогрівається на 40 – 60 см. Дмуть сильні вітри, земля тріскається від морозу. Там, де літо триваліше, де земля прогрівається глибше, а взимку більше снігу, широкою смугою тягнеться мохово-лишайниковая (типова) тундра. В середині літа настає Полярний день, який триває кілька місяців. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець, ягель. Для відновлення лишайникового покриву потрібно 10 – 15 років. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Міністерство освіти
Теоретичні основи
студент групи
Практична робота
навчальний заклад
молодших школярів
Робоча програма
Конспект лекцій
вищої освіти
Практичне заняття
інтелектуальної власності
виконання курсової
діяльності підприємства
роботи студентів
використаних джерел
контрольної роботи
Охорона праці
Загальні відомості
Самостійна робота
виробничої практики
Історія виникнення
загальна характеристика
навчального закладу
охорони здоров
загальноосвітніх навчальних
світової війни
Дипломна робота
студентів спеціальності
студентка курсу
фізичної культури
Курсовая работа