Матвіїва Н. ГСкачати 43.28 Kb.
Дата конвертації06.04.2018
Розмір43.28 Kb.
Назва файлуМатвіїва Н.docx

Матвіїва Н. Г.

Тундра


( за матеріалами інтернет – ресурсів http://travel-world.pp.ua/3696-prirodna-zona-tundra-harakteristika-geografchne-polozhennya-prirodn-umovi-ta-klmat-runti-problemi-tundri.html )

  1. ФГП

  2. клімат;

  3. природні умови;

  4. грунти;

  5. Арктична тундра та її особливості;

  6. рослинний світ;

  7. тваринний світ;

  8. використання;

  9. проблеми.

Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Займає близько 5 % суші. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують 10 – 15°С. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Зона займає близько 5 % суші. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують 10 – 15°С. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона займає близько 5 % суші. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують10–15°С.  Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Природна зона тундри розташована у північній півкулі на північному узбережжі Євразії, Північної Америки та деяких островах субполярного географічного поясу. Клімат зони субарктичний, який характеризується відсутністю кліматичного літа. Природна зона займає близько 5 % суші. Опади випадають часто, але загальна їх кількість невелика – 200 – 300 мм за рік, більша частина яких припадає на літній період. Літо, яке триває всього кілька тижнів - прохолодне, з середніми місячними температурами, що не перевищують10–15°С. 

Зима довга і холодна. Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. Зима довга і холодна. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. Зима довга і холодна. Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування. Характерною особливістю тундри є вічна мерзлота. . Тундро глейові ґрунти зони містять невелику кількість гумусу і перенасичені вологою. Зима довга і холодна. Небагатий тваринний і рослинний світ пристосований до суворих умов існування.

Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. Взимку вся вода тут замерзає, і місцевість перетворюється в засніжену пустелю. Під снігом знаходиться шар промерзлій грунту товщиною приблизно 1,5 км, який влітку прогрівається на 40 – 60 см. Взимку вся вода тут замерзає, і місцевість перетворюється в засніжену пустелю. Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. В середині літа настає Полярний день, який триває кілька місяців. Дмуть сильні вітри, земля тріскається від морозу. Там, де літо триваліше, де земля прогрівається глибше, а взимку більше снігу, широкою смугою тягнеться мохово-лишайниковая (типова) тундра. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи. Арктична тундра – бідна на рослинність зона, розташована між Північним полюсом і хвойними лісами тайги. Під снігом знаходиться шар промерзлій грунту товщиною приблизно 1,5 км, який влітку прогрівається на 40 – 60 см. Дмуть сильні вітри, земля тріскається від морозу. Там, де літо триваліше, де земля прогрівається глибше, а взимку більше снігу, широкою смугою тягнеться мохово-лишайниковая (типова) тундра. В середині літа настає Полярний день, який триває кілька місяців. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець, ягель. Для відновлення лишайникового покриву потрібно 10 – 15 років. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У долинах річок на захищених від вітру схилах ростуть карликові берези, вільха, полярна верба, ялівець. Більшу частину тундри використовують, як літні пасовища для оленів. У типовій тундрі переважають трав'янисті рослини, представлені осокою, митником болотним, пухівкою. Будівництво нафтопроводів, що забруднюють грунт та водойми, використання важкої техніки, яка знищує і без того бідний рослинний покрив призводить до скорочення територій пасовищ, загибелі тварин і ставить цей регіон на грань екологічної катастрофи.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Лабораторна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
Міністерство освіти
навчальних закладів
самостійної роботи
Теоретичні основи
форми навчання
навчальний заклад
вищої освіти
Практичне заняття
Робоча програма
студент групи
діяльності підприємства
використаних джерел
молодших школярів
інтелектуальної власності
роботи студентів
Практична робота
виконання курсової
Самостійна робота
Історія виникнення
студентка курсу
студентка групи
загальноосвітніх навчальних
Загальні відомості
Конспект лекцій
навчального закладу
контрольної роботи
Курсовая работа
Вступ актуальність
фізичного виховання
Охорона праці
світової війни
Основні поняття
охорони здоров
Студент групи