Метови виховання спритності СпритністьСкачати 27.95 Kb.
Дата конвертації27.02.2019
Розмір27.95 Kb.
Назва файлуМетови виховання спритності.docx

Метови виховання спритності
Спритність - здатність створювати нові рухові акти рухові навички, швидко переключатися з одного руху на інший при зміні ситуації, виконувати складнокоординаційні рухи. Спритність і координація близькі за змістом. Найбільш повно вони формуються до 15-17 років. Критеріями спритності є координаційна складність, точність рухів і швидке їх виконання, здатність до статичної і динамічної рівноваги. В основі цих здібностей для хортингіста лежать явища екстраполяції, хороша орієнтація під час проведення двобою, передбачення можливостей майбутньої ситуації двобою, швидка реакція на рух суперника, високий рівень лабільності і рухливості нервових процесів, вміння легко управляти різними м'язами та їх тонусом.

Час освоєння вправ. Для оволодіння необхідною точністю руху або для виправлення помилок потрібен певний час. Особливо наочно це проявляється у підлітків, які тільки приступають до вивчення техніки хортингу. Якщо підліток може виконати нову вправу з ходу, то його слід вважати більш спритним, ніж його однолітків, які витрачають на це більше часу. Юні хортингісти повинні постійно опановувати новими навичками. Якщо цього не робити, то не буде поповнюватися запас рухів (арсенал прийомів), і тоді здатність до виконання різних технік під час двобою не буде вдосконалюватися. Нерідко юні спортсмени, освоївши базову техніку хортингу і довівши її виконання до автоматизму, не вдосконалюють свої навички в індивідуальному плані, досить складних у технічному відношенні комбінаціях ударно-кидкової техніки, що в кінцевому рахунку значно знижує можливість ефективно розвивати спритність.

Для розвитку спритності корисні рухливі та спортивні ігри, біг з перешкодами, різного роду стрибки, підйом штанги з затримкою в окремих позах, перенесення партнера різними способами тощо. Вправи для розвитку спритності краще виконувати на початку основної частини тренувального заняття, а рухливі та спортивні ігри - проводити в кінці. Обсяг вправ для розвитку спритності в рамках одного тренування повинен бути незначний, але виконувати їх потрібно частіше.
Орієнтовний комплекс вправ для розвитку спритності.

Перекати. Використовують як підготовчі вправи під час навчання: вони також виконують роль сполучного елемента між різними вправами. Виконують їх вперед, назад, вліво, вправо. Послідовність навчання.

1. З положення сидячи лягти на спину і зробити перекат назад до положення лежачи на лопатках, носками ніг торкнутися підлоги за головою, потім зворотним рухом повернутися у вихідне положення. Повторити 5-6 разів підряд.

2. З упору присівши в угрупованні сісти і, послідовно торкаючись підлоги сідницями, спиною до лопаток, зробити перекат назад до торкання лопаток і, не затримуючись, зробити перекат вперед у вихідне положення.

3. З положення лежачи на спині зробити перекат вліво (вправо) до положення лежачи на животі, і навпаки.

4. З упору стоячи на колінах легким поштовхом лівої руки і ноги додати тілу рух вправо, м'яко виконати перекат через спину на ліву сторону в угрупованні і, не затримуючись, повернутися у вихідне положення (те ж в ліву сторону).

5. Зі стійки на колінах прогнутися якомога більше, подаючи таз вперед, додати тілу рух вперед. Послідовно торкаючись матів стегнами, животом, спертися руками під час торкання грудьми. Сильно відштовхнутися руками. Повернутися у вихідне положення. Те ж без допомоги рук.

Перекиди. Перекид вперед з упору присівши. Спираючись виставленими вперед руками, відштовхнутися ногами, зігнути руки і, переносячи вагу тіла на них, нахилити голову на груди, спираючись на лопатки, захопити гомілки, згрупуватися і виконати перекид.

Колесо з поворотом (переворот боком). Роблячи колесо з правої руки, ліву руку поставити вправо від прямої лінії ноги, піднятися вгору, ноги з'єднати разом, різко повернути тулуб вправо животом і руками, відштовхнутися руками і зістрибнути на обидві ноги якомога ближче до рук.

Стійка на лопатках. В.П.: лежачи на спині, руки внизу, долоні повернути до підлоги. Підняти ноги до тазу вгору. З розгинанням ніг вгору зробити упор руками під поперек. 

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Міністерство освіти
Теоретичні основи
навчальний заклад
студент групи
Робоча програма
вищої освіти
Практична робота
Практичне заняття
молодших школярів
Конспект лекцій
діяльності підприємства
інтелектуальної власності
виконання курсової
роботи студентів
контрольної роботи
використаних джерел
загальноосвітніх навчальних
Самостійна робота
загальна характеристика
охорони здоров
навчального закладу
Історія виникнення
виробничої практики
Загальні відомості
світової війни
студентка курсу
студентів спеціальності
дітей дошкільного
студентка групи
Охорона праці
фізичної культури