Митне оформленняДата конвертації24.06.2018
Розмір33 Kb.
Назва файлу5.doc

Практичне заняття 5. Тема: Митне оформлення.
1. Поняття та умови митного оформлення.

2. Поняття та порядок здійснення митного декларування.

3. Форми митного декларування.

4. Митні режими: поняття, класифікація, зміст.


Задачі.

1. З метою митного оформлення зернозбирального комбайну, придбаного за кордоном для власного господарства, громадянин В. подав до органу доходів і зборів митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності та необхідні документи, зокрема, рахунок-фактуру, в якій значилося, що вартість комбайну становить 4500 доларів США. Орган доходів і зборів відмовив в прийнятті митної декларації, зазначивши, що в даному випадку вимагається надання митної декларації оформленої на бланку єдиного адміністративного документа.

Чи правомірною є відмова органу доходів і зборів? Яким чином вона оформлюється?
2. Під час декларування товару між органом доходів і зборів та декларантом виникли розбіжності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД і, відповідно, визначення коду товару. З огляду те, що товар має обмежений строк зберігання, декларант звернувся в орган доходів і зборів з заявою про надання дозволу на випуск товару у вільний обіг за тимчасовою декларацією. Однак, керівник органу доходів і зборів відмовив в митному оформленні товару із застосування такої декларації, мотивуючи це тим, що з метою отримання точних даних про код товару призначено їх експертизу, до отримання результатів якої товар не може бути випущений у вільний обіг.

Чи правомірним є рішення керівника органу доходів і зборів? В яких випадках та за яких умов допускається декларування товару із застосуванням тимчасової декларації?


3. Українське авіапідприємство, отримавши повітряне судно від іноземної компанії за договором оперативного лізингу, під час ввезення в його в Україну, подало митну декларацію, в якій передбачалося поміщення повітряного судна в режим імпорту. Однак, митний орган на наступний день відмовив в прийнятті митної декларації, пояснивши відмову тим, що в даному випадку повітряне судно можна помістити лише в митний режим транзиту з наданням фінансових гарантій, передбачених МКУ.

Дайте оцінку діям сторін з точки зору чинного законодавства.


4. Орган доходів і зборів здійснив митне оформлення та випуск у вільний обіг товари за наданою ТОВ митною декларацією, в якій за основним методом митна вартість була визначена декларантом в сумі 15000 євро. Через деякий час ТОВ письмово звернулося до органу доходів і зборів з проханням про внесення змін у декларацію, оскільки декларантом були допущені помилки при її заповненні, зокрема невірно вказані валюта та курс валюти – замість «долар» вказано «євро». Однак орган доходів і зборів у відповідь повідомив, що можливість внесення змін до декларації відсутня.

Вважаючи дії органу доходів і зборів неправомірними та такими, що завдають матеріальних збитків, оскільки фактично завищують суму зовнішньоекономічного контракту, ТОВ подало позов до адміністративного суду про визнання протиправним рішення про визначення митної вартості товарів у розмірі 15000 євро та зобов’язання внести зміни до митної декларації.

Дайте правову оцінку ситуації, що склалася.
Література:

1. Про затвердження Порядку митного оформлення військової техніки, у тому числі військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України: Постанова КМУ від 18 січня 2003 р. № 63 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 4. – Ст. 122.

2. Про затвердження форми митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності: Постанова КМУ від 21 травня 2012 р. № 431 // Офіційний вісник України. – 2012. - №.40. – Ст. 1526.

3. Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій: Постанова КМУ від 21 травня 2012 р. № 450 // Офіційний вісник України. – 2012. - №.40. – Ст. 1545.

4. Про митні формальності на трубопровідному транспорті та лініях електропередачі: Наказ МФУ від 30.05.2012  № 629 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 59. – Ст. 2381.

5. Про виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму: Наказ МФУ від 31.05.2012  № 657 // Офіційний вісник України. – 2012. - №.80. – Ст. 3233.

6. Про затвердження Порядку заповнення митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності: Наказ МФУ від 28.05.2012 № 614 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 52. – Ст. 2106.

7. Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа: Наказ МФУ від 30.05.2012 № 651 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 64. – Ст. 2629.8. Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа: Наказ МФУ від 30.05.2012 № 631 // Офіційний вісник України. – 2012. – № 64. – Ст. 2627.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
Лабораторна робота
курсової роботи
охорони праці
Курсова робота
використаної літератури
Список використаної
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
форми навчання
Виконала студентка
Теоретичні основи
Міністерство освіти
Пояснювальна записка
самостійної роботи
навчальний заклад
Історія розвитку
навчальних закладів
Робоча програма
молодших школярів
діяльності підприємства
роботи студентів
Загальні відомості
Курсовая работа
виконання курсової
світової війни
студентів спеціальності
студент групи
використаних джерел
охорони здоров
Практична робота
вищої освіти
Охорона праці
інтелектуальної власності
навчального закладу
Теоретичні аспекти
Самостійна робота
загальноосвітніх навчальних
Конспект лекцій
вищий навчальний
Вступ актуальність
напряму підготовки
загальна характеристика
Історія виникнення
Практичне заняття
виробничої практики