Митне оформленняДата конвертації24.06.2018
Розмір33 Kb.
Назва файлу5.doc

Практичне заняття 5. Тема: Митне оформлення.
1. Поняття та умови митного оформлення.

2. Поняття та порядок здійснення митного декларування.

3. Форми митного декларування.

4. Митні режими: поняття, класифікація, зміст.


Задачі.

1. З метою митного оформлення зернозбирального комбайну, придбаного за кордоном для власного господарства, громадянин В. подав до органу доходів і зборів митну декларацію для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності та необхідні документи, зокрема, рахунок-фактуру, в якій значилося, що вартість комбайну становить 4500 доларів США. Орган доходів і зборів відмовив в прийнятті митної декларації, зазначивши, що в даному випадку вимагається надання митної декларації оформленої на бланку єдиного адміністративного документа.

Чи правомірною є відмова органу доходів і зборів? Яким чином вона оформлюється?
2. Під час декларування товару між органом доходів і зборів та декларантом виникли розбіжності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД і, відповідно, визначення коду товару. З огляду те, що товар має обмежений строк зберігання, декларант звернувся в орган доходів і зборів з заявою про надання дозволу на випуск товару у вільний обіг за тимчасовою декларацією. Однак, керівник органу доходів і зборів відмовив в митному оформленні товару із застосування такої декларації, мотивуючи це тим, що з метою отримання точних даних про код товару призначено їх експертизу, до отримання результатів якої товар не може бути випущений у вільний обіг.

Чи правомірним є рішення керівника органу доходів і зборів? В яких випадках та за яких умов допускається декларування товару із застосуванням тимчасової декларації?


3. Українське авіапідприємство, отримавши повітряне судно від іноземної компанії за договором оперативного лізингу, під час ввезення в його в Україну, подало митну декларацію, в якій передбачалося поміщення повітряного судна в режим імпорту. Однак, митний орган на наступний день відмовив в прийнятті митної декларації, пояснивши відмову тим, що в даному випадку повітряне судно можна помістити лише в митний режим транзиту з наданням фінансових гарантій, передбачених МКУ.

Дайте оцінку діям сторін з точки зору чинного законодавства.


4. Орган доходів і зборів здійснив митне оформлення та випуск у вільний обіг товари за наданою ТОВ митною декларацією, в якій за основним методом митна вартість була визначена декларантом в сумі 15000 євро. Через деякий час ТОВ письмово звернулося до органу доходів і зборів з проханням про внесення змін у декларацію, оскільки декларантом були допущені помилки при її заповненні, зокрема невірно вказані валюта та курс валюти – замість «долар» вказано «євро». Однак орган доходів і зборів у відповідь повідомив, що можливість внесення змін до декларації відсутня.

Вважаючи дії органу доходів і зборів неправомірними та такими, що завдають матеріальних збитків, оскільки фактично завищують суму зовнішньоекономічного контракту, ТОВ подало позов до адміністративного суду про визнання протиправним рішення про визначення митної вартості товарів у розмірі 15000 євро та зобов’язання внести зміни до митної декларації.

Дайте правову оцінку ситуації, що склалася.
Література:

1. Про затвердження Порядку митного оформлення військової техніки, у тому числі військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України: Постанова КМУ від 18 січня 2003 р. № 63 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 4. – Ст. 122.

2. Про затвердження форми митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності: Постанова КМУ від 21 травня 2012 р. № 431 // Офіційний вісник України. – 2012. - №.40. – Ст. 1526.

3. Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій: Постанова КМУ від 21 травня 2012 р. № 450 // Офіційний вісник України. – 2012. - №.40. – Ст. 1545.

4. Про митні формальності на трубопровідному транспорті та лініях електропередачі: Наказ МФУ від 30.05.2012  № 629 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 59. – Ст. 2381.

5. Про виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму: Наказ МФУ від 31.05.2012  № 657 // Офіційний вісник України. – 2012. - №.80. – Ст. 3233.

6. Про затвердження Порядку заповнення митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності: Наказ МФУ від 28.05.2012 № 614 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 52. – Ст. 2106.

7. Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа: Наказ МФУ від 30.05.2012 № 651 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 64. – Ст. 2629.8. Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа: Наказ МФУ від 30.05.2012 № 631 // Офіційний вісник України. – 2012. – № 64. – Ст. 2627.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Лабораторна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
Міністерство освіти
навчальних закладів
самостійної роботи
Теоретичні основи
форми навчання
навчальний заклад
вищої освіти
Практичне заняття
Робоча програма
студент групи
діяльності підприємства
використаних джерел
молодших школярів
інтелектуальної власності
роботи студентів
Практична робота
виконання курсової
Самостійна робота
Історія виникнення
студентка курсу
студентка групи
загальноосвітніх навчальних
Загальні відомості
Конспект лекцій
навчального закладу
контрольної роботи
Курсовая работа
Вступ актуальність
фізичного виховання
Охорона праці
світової війни
Основні поняття
охорони здоров
Студент групи