#Найбільш поширеним методом відбору озимої пшениці як самоопиляючої рослини є індивідуальний відбірСкачати 23.93 Kb.
Дата конвертації30.05.2018
Розмір23.93 Kb.
Назва файлуБЖД(1).docx
Навчальний закладДослідний Інститут


#Найбільш поширеним методом відбору озимої пшениці як самоопиляючої рослини є індивідуальний відбір (одноразовий або багатократний).

 

Примерно третя частина районированных сортів озимого пшениці в СРСР виведена саме цим методом. У зв'язку з широким застосуванням міжсортних кроків у вільному дослідженні індивідуальний відбір набуває все більшого значення в селекції озимого пшениці.Ефективний у селекції озимого пшениці також сімейний відбір. Проводячи роботу цим методом, відбирають кращі рослини, потім проводять посев сімями. При випробуванні в питомнику відбирають кращі сім'ї, потім їхні сім'ї об'єднуються. Сорта, виведені методом сімейного відбору, будучи популяціями, повинні відрізнятися більшою пристосуванням до несприятливих умов.

Этим методом на бывш. Мироновской селекційно-експериментальної станції (нині Миронівський науково-дослідний інститут селекції та семеноводства пшениці) виведено сорт озимого пшениці Мироновская 264, на Ігиговой селекційній станції - сорт Луунья, на Немерчанської дослідної станції - сорт Заря. Индивидуально-семейственный отбор широко застосовується в семеноводстве при вирощуванні еліт.

Невелика кількість сортів виведено масовим відбором. К ним відносятся Алабасская (Карагандинская опытная станция), Долис-Пури 35-4 (Грузинська селекціонна дослідна станція), Колхозница (Північно-Західний науково-дослідний інститут сільського господарства), Приазовська (Целінський сортоучасток Ростовської області) та ін.

Відбір рослин з метою виведення нового або вдосконалення старого сорту повинен проводитися не по одному, ні в одній означенні, а по комплексу господарсько-цінних ознак і властивостей. Основні ознаки при відборі рослин озимого пшениці наступні: 1) висока зимостійкість залежно від зональних особливостей (холодостійкість, здатність підтримувати зимові відходи і різкі коливання температур, стійкість до випирання, витискування, льодові корти та ін.); 2) стійкість до вбивць і болезням; 3) придатність до механізованої уборки (стійкість до полягання та осыпання, одночасність овця, хороша вимолачиваемость, відсутність проростання зерна на коріння); 4) високі якості зерна (високе вміст білка та клейковини, хороші мукомольні та хлібопекарні якості, скловидність, натура, крупність та ін.); 5) висока та стійка урожайність; 6) відповідність довжинам вегетаційного періоду умовам даної зони; 7) висока засухоустойчивость в тому районі, для якого виводиться сорт (стійкість до грунтової, атмосферної засушки, до високих температур, жаростійкість і т. Д.).

Ф. Г. Кириченко наряду з відбором по зовнішнім і якісним ознаками широко застосовує відбір по кореневої системі озимого пшениці. Цей метод полягає в тому, що відібрані більш крупні семена поміщають у скляні судини (циліндричні форми), закріплені спеціальними зажимами, наповнені наповненим розчином (суміш Кнопа), в яких вони проростають і розвивають коріння протягом 20-30 днів, залежно від сорту . Наприклад, у 90 рослин сорту Одесская 3 вже на 20-й день вегетації добре видно різниці в розмірах коренів. Середній вага абсолютно сухого речовини кожної кордону равнявся 0,493 г, а у рослин сорту Одеська 21 він складав 0,623 г. Одеська область 3 дала 38,1 ц зерна з 1 га, а Одеська 21-45,4 ц.

Растения з більш могутньою корінною системою осінь посадять сім'ї на ділянці. Рослини з потужними ронями відрізняються високою продуктивністю (довжиною і щільністю колоса, озерністю і крупністю зерен) і разом з тим володіють підвищеною зимостійкістю і засухостійкістю порівняно з рослинами, у яких роди розвинені слабше.Відбір рослин по потужності розвитку кореневої системи дозволив Всесоюзному науково-дослідницькому селекційно-генетичному інституту підвищити урожайність сортів озимого пшениці в середньому на 3 ц з 1 га (Обуховський, 1965).Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
Зміст вступ
Пояснювальна записка
курсу групи
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Міністерство освіти
Теоретичні основи
студент групи
навчальний заклад
Практична робота
Робоча програма
вищої освіти
молодших школярів
Практичне заняття
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
роботи студентів
виконання курсової
діяльності підприємства
Самостійна робота
контрольної роботи
використаних джерел
Охорона праці
охорони здоров
Загальні відомості
виробничої практики
загальноосвітніх навчальних
навчального закладу
світової війни
загальна характеристика
Історія виникнення
Дипломна робота
студентка курсу
студентів спеціальності
Вступ актуальність
фізичної культури