Проблема здоров’я населення є глобальною світовою проблемою, її вирішення визначає І подальше існування людства як біологічного видуСкачати 308.2 Kb.
Сторінка1/22
Дата конвертації09.07.2019
Розмір308.2 Kb.
Назва файлупроф.docx
ТипРішення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22Вступ

Проблема здоров’я населення є глобальною світовою проблемою, її вирішення визначає і подальше існування людства як біологічного виду. Головним пріоритетом розвинутих держав, до числа яких прагне Україна, є збереження і зміцнення здоров’я населення, забезпечення активного довголіття. Забезпечення належного рівня здоров’я населення є першочерговим завданням будь-якої країни, її системи охорони здоров’я, про що підкреслено в стратегічних документах міжнародного та національного рівнів. Мета та задачі, які стоять перед сучасною системою охорони здоров’я України, спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я, забезпечення населення загальнодоступною та якісною медичною допомогою відповідно до рівня фінансових можливостей та технологічного розвитку, реальних потреб і згідно з дотриманням принципів рівності, справедливості [2, с. 20].

Стан здоров’я населення України на сьогодні оцінюється як незадовільний, що пов’язано з високим рівнем загальної смертності, 683 летальні випадки на 100 тис. населення (для порівняння: у країнах європейського регіону — 160). Майже 30% українців, які померли від неінфекційних захворювань не досягли 60-річного віку [1, с. 23].

Проблеми щодо збереження здоров’я населення України зумовлені низкою об’єктивних і суб’єктивних причин. Актуальність проблеми впровадження концепції профілактичної (санологічної) спрямованості діяльності лікарів та середніх медичних працівників закладів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) в сучасних умовах зумовлена необхідністю реформи системи охорони здоров’я України на засадах профілактичної парадигми. Саме на принципах профілактичної медицини, валеології та санології мають базуватись більшість програм реформування та розвитку медичної галузі та усіх розділів прикладної медицини [4, с. 48].

Неінфекційні захворювання (діабет, рак, серцево-судинні захворювання, хронічні хвороби органів дихання) зумовлюють понад 2/3 загальної захворюваності та близько 86% смертей в Україні.

Поняття «основні неінфекційні захворювання» відносно нове і відображає зміну картини захворюваності людини в ході розвитку цивілізації і новацій, що відбуваються у сфері життєдіяльності людини. Успіхи медицини в лікуванні масових інфекційних захворювань, навчання населення заходам їх профілактики дозволили знизити смертність. Одночасно з цим зросла захворюваність і смертність людей від неінфекційних захворювань.

Профілактика – це складова частина медицини. Соціальнопрофілактичний напрям у справі охорони і зміцнення здоров’я народу включає медичні, санітарно-технічні, гігієнічні і соціально-економічні заходи. Створення системи попередження захворювань і усунення ризику є найважливішим соціально-економічним і медичним завданням держави. Виділяють індивідуальну і суспільну профілактику. Первинна профілактика ‒ це система заходів виникнення та дії ризику розвитку захворювань (вакцинація, раціональний режим праці й відпочинку, раціональне якісне харчування, достатня фізична активність, оздоровлення навколишнього середовища та ін.) [11, с.83].

Формування здорового способу життя − це створення системи подолання ризику у формі активної життєдіяльності людей, направленої на збереження і зміцнення здоров’я, формування активної старості та активного довголіття. Пропаганда здорового способу життя є обов’язком кожного медичного працівника. Популяризація здорового способу життя, як стилю поведінки сучасної, людини, що досягає успіху, є першорядною ідеєю розвитку нинішнього суспільства і повинна здійснюватися за допомогою сучасних засобів та технологій.До основних неінфекційних захворювань в першу чергу відносяться: хвороби системи кровообігу (наприклад, ішемічна хвороба серця, що характеризується порушеннями в роботі серця, і гіпертонія – захворювання зі стійким підвищенням артеріального тиску);злоякісні утворення (рак). За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), головним індикатором стану здоров’я населення є тривалість життя [9, с. 97].Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
охорони праці
Курсова робота
курсу групи
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
студент групи
Робоча програма
Практична робота
вищої освіти
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
роботи студентів
Загальні відомості
виробничої практики
Практичне заняття
діяльності підприємства
інтелектуальної власності
використаних джерел
Охорона праці
охорони здоров
контрольної роботи
Історія виникнення
Самостійна робота
Курсовая работа
студентка курсу
навчального закладу
загальна характеристика
світової війни
студентка групи
студентів спеціальності
фізичної культури
дітей дошкільного