«психологія емоцій»Скачати 400.65 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації08.11.2018
Розмір400.65 Kb.
Назва файлукурсова моя психология.docx
Навчальний закладХарківський Національний Університет
  1   2   3


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВНУТРІШНІХ СПРАВ

КУРСОВА РОБОТА НА ТЕМУ:

«ПСИХОЛОГІЯ ЕМОЦІЙ»

Виконав: курсант групи Ф3 - 109

рядовий поліції

Приходько А.О.

Перевірила:

Мілорадова Н.Е.

Харків 2018

Зміст


Вступ………………………………………………………………………....3

Розділ 1 Виникнення емоцій………………..................................................4

1.1 Вчені які вивчали емоції………………..……………………...…....6

1.2 Види емоційних станів особистості……………………..………...10

1.3 Функції емоцій …………………………………………………..…16

Розділ 2 Вплив емоцій на людину…………………………………………19

2.1 Теорії емоцій…………………………………………………………19

2.2 Емоції людини в надзвичайних ситуаціях………………………....20

Висновок…………………………………………………………………….21

Список використаних джерел……………………………………………...22Вступ

Актуальність теми: є емоції, як і ряд інших явищ, стають предметом уваги людини перш за все тоді, коли в чомусь їй перешкоджають. Прагнучи все більш ефективно контролювати навколишній світ, людина не хоче миритися з тим, що в ньому самому може існувати щось таке, що зводить нанівець зусилля, які докладаються, заважає здійсненню його намірів. А коли верх беруть емоції, дуже часто все відбувається саме так.

Людина не лише якимось чином сприймає оточуючий світ та його явища, не лише впливає на нього або перетворює, а завжди якось відноситься до нього, при чому це відношення як своєрідне переживання. Одна й та сама подія в когось викличе смуток, а в когось радість. Кожна людина щось любить, а до чогось байдужа, щось викликає в неї бурхливі відчуття, а щось лише огиду. Ми можемо назвати багато різноманітних форм переживання людиною свого відношення до явищ та предметів оточуючого світу - це радість, задоволення, огида, страх, гнів,

Емоції і почуття, як і інші психічні явища, являють собою різні форми відображення реального світу. На відміну від пізнавальних процесів, що відбивають навколишню дійсність у відчуттях, образах, представленнях, поняттях, думках, емоції і почуття відбивають об'єктивну реальність у переживаннях. У них виражається суб'єктивне відношення людини до предметів і явищ навколишньої дійсності. Таким чином, відображення в мозку людини її реальних переживань, тобто відношення суб'єкта потреб до значимих для нього об'єктів, прийнято називати емоціями і почуттями, тобто іншими словами емоції - це особливий клас суб'єктивних психологічних станів, що відбивають у формі безпосередніх переживань приємний або неприємний процес і результати практичної діяльності, спрямованої на задоволення актуальних потреб.

Емоції - психічний процес імпульсивної регуляції поведінки, заснований на чуттєвому відображенні значимості зовнішніх впливів, загальна, генералізована реакція організму на такі впливи (від лат "emoveo" -. хвилюю). Емоції регулюють психічну активність не специфічно, а через відповідні загальні психічні стани, впливаючи на протікання всіх психічних процесів. У людини емоції породжують переживання задоволення, невдоволення, страху, боязкості і які грають роль орієнтувальних суб'єктивних сигналів. Найпростіші емоційні процеси виражаються в органічних, рухових і секреторних змінах і належать до числа вроджених реакцій. Однак у ході розвитку емоції втрачають свою, пряму інстинктивну основу, здобуваю характер, утворюють різноманітні види так званих вищих емоційних процесів (почуття); соціальних, інтелектуальних і естетичних, що у людини складають головний зміст його емоційного життя. Навіть так звані нижчі емоції (емоції голоду, спраги, страху і т.п.) є у людини продуктом суспільно-історичного розвитку, результатом трансформації їх інстинктивних, біологічних форм, з одного боку, і формування нових видів емоцій - з іншого; це відноситься також до емоційно-виразним, мімічним, і пантомімічним рухам, які, включаючись в процес спілкування між людьми, набувають значною мірою умовний, сигнальний і разом з тим соціальний характер, чим і пояснюються відмічувані культурні відмінності в міміці і емоційних жестах. Таким чином, емоції і емоційні виразні рухи людини - являють собою не рудиментарні явища її психіки, а продукт позитивного розвитку і виконують у регулюванні його діяльності, у тому числі і пізнавальної, необхідну і важливу роль. До емоційних, в широкому сенсі, процесам в даний час прийнято відносити афекти, власне емоції і почуття.

Таким чином, можна припустити, що у людини існує готовність до певного роду реакцій, або, інакше кажучи, готовність до більш легкому вивченню певним способам поведінки. Вивчення направляється соціальними нормами; завдяки вивченню виникають також і такі реакції, які можуть не мати ніякої "природної" зв'язку з тією чи іншою емоцією. У суспільстві, крім членороздільної мови, що виконує функції накопичення, організації та передачі досвіду, існує ще мова виразних рухів, функція якого полягає в безпосередньому вираженні того, що відчуває чоловік. Цим мовою досконало опановують актори, здобуваючи здатність пластично передавати емоції, викликані в результаті довільного.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
студент групи
Робоча програма
вищої освіти
Практична робота
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
Загальні відомості
роботи студентів
діяльності підприємства
виробничої практики
Практичне заняття
Охорона праці
інтелектуальної власності
використаних джерел
контрольної роботи
охорони здоров
Курсовая работа
Історія виникнення
Самостійна робота
студентка курсу
навчального закладу
загальна характеристика
студентів спеціальності
студентка групи
світової війни
фізичної культури
фізичного виховання