Реферат На тему; судова система швеции Виконав: студентка 4-го курсу Рубан Евгений Групи: к-9-15Мс1П(4,0д)Скачати 60.49 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації06.12.2018
Розмір60.49 Kb.
Назва файлуДокумент Microsoft Word.docx
ТипРеферат
  1   2Реферат

На тему; судова система швеции

Виконав:

студентка 4-го курсу

Рубан Евгений

Групи:

К-9-15Мс1П(4,0д)Систему загальних судів у Швеції з 1789 р. очолює Верховний суд. Він складається з не менш ніж 22 члени (радників юстиції), +1 з яких уряд призначає головою. У Верховному суді діють 3 відділення, де справи розглядаються в становитиме 5-7 членів суду.

Основна його функція - розгляд скарг на вироки і рішення апеляційних судів (так званий перегляд судових рішень). Верховний суд може прийняти скарги та з питань права, і у зв'язку з неправильною оцінкою фактичних обставин справи, в тому числі доказів. Однак саме на право оскарження до Верховного суду досить обмежене: питання про ухвалення тієї чи іншої скарги до розгляду вирішується колегією з 3 суддів (іноді - суддею 1) за їх розсуд, а ті відбирають лише справи, значення яких істотно для судової практики в цілому. В якості суду першої інстанції Верховний суд розглядає справи про відповідальність за посадові злочини міністрів та інших вищих посадових осіб. У випадках, коли мова йде про правові принципи або тлумаченні закону, справи за поданням розглядає відділень пленарне засідання Верховного суду. Його рішення визначальним чином впливають на діяльність судів правопріменітельную та офіційних установ.

6 апеляційних судів (на кількість округів, що охоплюють в сукупності всю територію країни) мають по 2 або більше відділень і включають кожен: голову, одного або декількох лагманов (головуючих в складах суду) і родманов (членів суду). У скласти 4-5 суддів ці суди слухають апеляційні скарги на вироки і рішення, винесені нижчими судами у кримінальних і цивільних справах, роблячи, по суті, новий судовий розгляд із залученням при необхідності навіть нових доказів (у Швеції оскаржується звичайно не більше 5% вироків і рішень нижчестоящих судів). Вони ж як суд першої інстанції розглядають деякі категорії кримінальних справ. Якщо при цьому, загрожує покарання більш суворе, ніж штраф, то суд засідає в становитиме 3-4 штатних суддів і 2-3 засідателів (асесором). Попередня підготовка діла, що підлягає розгляду в апеляційному суді, можливо доручена штатному судді або службовцю суду.

Окружні суди (їх у країні близько 100), часто звані сесійними, прийшли на зміну існували до 1971 р. сільським та міським судам, дуже розрізнялися по складу і повноважень. Це низова ланка судової системи. Вони складаються з лагмана і різного числа родманов (в деяких судах по 1, в окружному суді Стокгольма їх понад 100) і розглядають по першій інстанції переважна більшість всіх цивільних і кримінальних справ. У розгляді кримінальних і шлюбно-сімейних справ беруть участь 1 штатний суддя і засідателів 5, у цивільних - 3 штатних судді. Одноосібний суддя має право розглядати справи про малозначних кримінальних злочинах, які караються лише штрафом, та проводить підготовче розгляд у цивільних справах, що буває досить часто. Засідателі, що обираються зборами комунальних уповноважених строком на 6 років, беруть участь спільно з суддею в розгляді справи, і прийняте ними навіть всупереч думку судді рішення, якщо за нього висловилися 4 з 5 засідателів, вважається остаточним вироком у кримінальній справі (в іншому разі оголошується вирок, запропонований суддею). Аналогічні правила діють і при розгляді шлюбно-сімейних справ. Журі присяжних, виносять лише вердикт про винуватість чи невинуватість, створюється тільки для розгляду справ про злочини проти Закону про пресу 1974 Для розгляду цивільних справ з відносно невисокою сумою позову існує спрощена процедура судового розгляду одноосібним суддею і, як правило, без участі адвокатів (Закон про розгляд дрібних позовів 1974 р.). Шведський законодавство допускає також розгляд цивільних спорів арбітрами. Згідно із Законом про арбітра 1929 кожна із сторін призначає свого арбітра, а ті вибирають третього. Рішення арбітрів остаточно, але з різних формальних підстав може бути оскаржене до загальних судів.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу