Реферат з дисципліни: природничі науки на тему:" Користь І шкода голодування для здоров’я та схуднення"Скачати 91.54 Kb.
Дата конвертації08.11.2018
Розмір91.54 Kb.
Назва файлудієта.docx
Навчальний закладКиївський національний університет імені Тараса Шевченка
ТипРеферат

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Оптико-механічний коледж
Роботу виконала:

Студентка ЖК-11

Шемігон Вікторія Володимирівна

Викладач:

Гонтар Надія Іванівна

Реферат

з дисципліни: природничі науки


на тему:" Користь і шкода голодування для здоров’я та схуднення"

Київ 2018

Зміст:


  1. Вступ

  2. Як правильно голодувати без шкоди для організму?

  3. Який період голодування найбільш корисний?

  4. Дієти часто призводять до анорексії

  5. Недоліки дієти

  6. Переваги дієти

Вступ


Більшість жінок хоча б раз у житті сідали на дієту - або сидять на дієті дотепер, або планують боротися із зайвою вагою. Насправді ж заощадити гроші й час допоможе відмова від дієти - яка, по великому рахунку, не працює. Всі ті "чудо-дієти", завдяки яким усього за два тижні жінка губить із десяток кілограмів, виявляються ефективними лише в короткостроковому періоді. Після припинення дієти всі загублені кілограми, як правило, повертаються знову.

Як правильно голодувати без шкоди для здоров’я?

Якою б не була мета голодування – схуднення, очищення або омолодження, починати слід з етапу підготовки. Помилка багатьох полягає в різкому переході до тривалої стадії голоду без попередніх коротких інтервалів. Відсутність їжі тривалий час змінює роботу травних органів, сповільнюючи вироблення ферментів шлункового соку.

Незалежно від часового обмеження, тривалості, методу проведення, повинна бути підготовча стадія, щоб максимально знизити майбутній стрес і виключити зрив голоду. Входити в систему слід поступово, а також закінчувати правильним виходом.

Спочатку відсутність їжі не повинен перевищувати 24 – х діб. Коли виробиться звичка, можна збільшити курс до дводенного або триденного інтервалу, потім перейти до 7-денного і двотижневому.

Існують кілька методів голодування:1.Водне. Підготовку починають з урахуванням виключення з раціону

тварин білків, хліба, солодких продуктів напередодні перед першим днем утримання. Обсяги порцій максимально скорочують, харчуючись тільки рослинною їжею. Для швидкої адаптації на ніч роблять клізму з солоною водою, а вранці випивають склянку рідини натщесерце. У процесі утримання забороняється будь-яка їжа, дозволяється тільки пити чисту воду всякий раз, як захочеться їсти.2.Сухе. Практика сухого голоду передбачає заборону рідини та їжі. Методика задоволена жорстка, іноді ґрунтується на каскадному підході. Заборонено контакт з рідиною, що виснажує водні запаси. Тому методологія протипоказана людям без досвіду і попередньої підготовки. Корисним буде включати в терапію масажі, гімнастичні вправи прогулянки на свіжому повітрі, психотерапевтичні сеанси.

Заключний етап — вихід, прирівнюється до часу проведення голодування. У цей період секреція підшлункової залози досить слабка, щоб не навантажувати травну систему, виходять плавно. В раціон включають овочеві та злакові продукти. Перший тиждень п’ють свіжовичавлені фруктові та овочеві соки, розбавлені водою.

Який період голодування найбільш корисний?

Скільки доведеться утримуватися від їжі, залежить від первісної причини, що спонукала розпочати процес. Для очищення достатньо 1-2-ох діб. Домогтися схуднення можна через 7 днів. Початківцям більше підійде чергування голодних і звичайних днів протягом тижня.

Тривалі голодування можна тільки під керівництвом лікарів. Оптимальний час проведення, якщо потрібно «почиститися» і скинути зайві кілограми, вважається – 10 днів. У лікувальних цілях терапія проводиться від 21-го дня, в запущених випадках захворювання дозволяється подовжувати період до 30 днів і більше.

Офіційна медицина визнає голодування, як оздоровчу дієтичну терапію, довголіттю. Незважаючи на позитивні відгуки медиків, такий метод підходить не всім. При погіршенні самопочуття, слід вибрати більш комфортний спосіб лікування.

Дієти часто призводять до анорексії

Анорексія – психопатологічне розлад, який супроводжується відмовою від звично їжі, перед страхом набрати зайві кілограми. Таке, на перший погляд, природне бажання виглядати краще, може в результаті надати негативні наслідки для вашого здоров’я і загального стану організму.

Нервовою анорексією, найчастіше страждають дівчата віком 14-19 років, особливо представники модельної індустрії, які на шкоду своєму здоров’ю, змушені підтримувати свої форми і виходити на подіум.

Дії, що призводять до анорексії :

– обмеження в харчуванні (жорсткі дієти, що не правильне голодування);

– постійні процедури з промивання шлунка;

– провокування блювання відразу після прийому їжі;

– надмірні, як правило, несистематизовані фізичні навантаження.

Нервова анорексія супроводжується психічними розладами, депресією і зайвою нервозністю. Наприклад, дівчина при зрості 180 см і вазі 55 кг вважає себе занадто “повної”. Варто відзначити, що з анорексією жартувати не можна, як показує статистика у цієї хвороби найвищий відсоток смертності серед психологічних захворювань.

Основні симптоми анорексії :

– швидка, безпричинна втрата ваги;

– нав’язливе відчуття своєї повноти;

– порушення менструального циклу;

– тривала депресія;

– безсоння.

Основні ознаки анорексії :

– нездорова блідість шкіри;

– підвищена дратівливість;

– м’язові спазми;

– відчуття холоду;

– аритмія.
Приступати до лікуванню анорексії бажано відразу, тому при найменших ознаках треба негайно звертатися до психіатра і дієтолога. Лікування призначається, виходячи зі стану хворого і ступеня занедбаності захворювання.

Як правило, при лікуванні анорексії використовуються препарати, що використовуються для загальних проблемах зі здоров’ям. Також рекомендуються антидепресанти і транквілізатори, які сприяють подоланню депресії і тривожності у хворих. Іноді анорексія провокує стан, близький до ранньої менопаузи – в цьому випадку призначається гормонотерапія. Якщо анорексія не надто запущена, то лікування проходить на дому, госпіталізація потрібна лише в самих запущених випадках, таких, як зниження ваги до 15-20% від ідеальної ваги пацієнта.

Недоліки дієт:

Недолік №1. Втрата м’язової маси.Є ще одна особливість «найефективніших жорстких дієт», які обіцяють швидкий результат. Сильна втрата калорій спонукає організм перетворювати в енергію ваші м’язи. Втрата ваги – це не тільки зменшення об’єму жирових тканин. Організм шукає будь-які альтернативні джерела енергії. І якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, він спалює м’язи «за непотрібністю». Типовий результат дієти, не підкріпленої фізичними навантаженнями – співвідношення м’язи/жир змінюється в організмі на користь жиру.

Наші м’язи навіть у стані спокою споживають величезну кількість енергії. Жорстка дієта позбавляє вас найвірнішого союзника у боротьбі з зайвими калоріями. Наступного разу схуднути буде вдвічі важче…

Недолік №2. Зниження імунітету, загострення хронічних захворювань, погіршення самопочуття…

Вибір дієти – це своєрідна лотерея: які органи чи системи поставити під удар. Порушуючи баланс білків, жирів, вуглеводів та мікроелементів, ви ставите над своїм тілом експеримент, який воно може не витримати. До прикладу, популярна білкова дієта береже ваші м’язи, але перевантажує печінку та нирки. Модне роздільне харчування у підсумку може закінчитись розладами травної системи. Від браку вуглеводів страждає мозок, серце, кістки. Багато хвороб загострюються саме в період схуднення, коли організм недоотримує поживних речовин з їжею. Вилазять приховані та хронічні болячки. При самостійному виборі дієти ви ризикуєте не врахувати індивідуальні особливості організму. Слідуючи рекомендаціям журналів чи керуючись досвідом знайомих, не забувайте – це може вдарити і по вашому здоров’ю, і по вашому гаманцю. Абонемент в фітнес-клуб обійдеться дешевше, ніж лікування наслідків погано складеної дієти.

Недолік №3. Стрес для організму.Незбалансована дієта з купою заборон гарантує вам ланцюжок «голод -> стрес ->безсоння -> втомлюваність і дратівливість».Різка зміна звичного раціону харчування провокує стрес. Постійне почуття голоду і заборона на певні продукти стають причиною неспокою і безсоння. Недостача вуглеводів веде до слабкості, сонливості, притупленої розумової діяльності. У підсумку знижується ваша працездатність і погіршується емоційний стан.Найлегший вихід зі стресу – «заїсти» його. Зриви в дієті – це слабке тимчасове полегшення і сильне почуття вини. Особливо важко дотримуватись дієти в родині, члени якої люблять смачно поїсти. Улюблені запахи, привабливий вигляд забороненої їжі дражнять апетит, вдаряють по мотивації схуднути. Ох і паскудно ж почуваєшся, коли заборонений плід просто перед очима. Перш ніж жорстко обмежувати свій раціон, згадайте - часто саме стреси і безсоння стають основною причиною набору зайвої ваги. Підбирайте таку дієту, яка не стане для вас непосильним випробуванням.

Недолік №4. Дієта усуває надлишкову вагу, але не забирає її причини.Недостатня рухова активність, любов до шкідливої їжі, гормональні збої, стреси і недосипання, незадоволені психологічні потреби… Крім генетичної схильності до повноти, є безліч причин, які призводять до накопичення зайвих кілограмів. Подобається вам це чи ні, але не можна дбати про своє здоров’я періодично, просто сідаючи на дієту на кілька днів. Якщо не усунути фактори, що призводять до зростання ваги, в боротьбі за стрункість ви виграєте бій, але програєте війну.

Переваги дієти:

Перевага №1. Ви справді худнете.

Так, ви худнете. Ваші об'єми зменшуються. Можливо, ненадовго, можливо, ціною втрати рідини або м'язової маси, але ваша вага йде геть - і це факт.

Перевага №2. Дієта допоможе очистити ваш організм від шлаків і токсинів.

Консерванти, барвники, підсилювачі смаку, рафінована їжа, продукти, багаті нітратами і радіонуклідами – це наша сумна українська реальність, від якої однаково страждають і чоловіки, і жінки. Якщо печінка не справляється з натиском токсинів, які виділяються при перетравленні неякісних харчів - вони розносяться по організму, осідають в тканинах. Їхнє складування відбувається передусім в жировій тканині. Жир фактично рятує внутрішні органи й залози внутрішньої секреції від ушкоджень, але одночасно «розмиває» контури нашого тіла. Токсини не тільки є причиною зайвої ваги, а й низки хронічних захворювань, поганого настрою і втомлюваності. Якісно складена дієта може спонукати організм провести «генеральне прибирання» від накопиченого в організмі сміття. Вона і самопочуття покращить, і форми заодно підкоректує.

Перевага №3. Дієта допоможе сформувати правильні харчові звички.Які продукти, в яких кількостях і пропорціях ви їсте? Коли ви споживаєте їжу і як часто? Скільки рідини випиваєте в день? Дотримуючись дієти, ви будете змушені приділяти увагу цим питанням. Ви почнете краще розуміти і поважати власне тіло, станете більш усвідомленими. Можливо, ви навіть вдосконалите свої кулінарні навички. Індикатором розумно складеної дієти є ваше самопочуття – якщо воно погіршується, краще відмовитись від такої дієти. Та якщо колір шкіри вирівнюється, волосся сяє блиском і тіло набуває правильних пропорцій – усі ваші зусилля виправдані.

Перевага №4. Крок до самоорганізації.Якісна дієта – це певний режим. Якщо ви готові сумлінно дотримуватись режиму, вам доведеться знайти час на підбір корисних продуктів, приготування і споживання їжі в зазначений час чітко визначеними порціями. Ви вже не зможете нехтувати прийомами їжі, бо це знизить ефективність дієти. Отже, самоорганізація стає необхідністю, а з часом – і вельми корисною звичкою. Єдиний ризик – дієта може швидко набриднути тим, хто не любить готувати.

Перевага №5. Розвивається сила волі.Утримання від вживання шкідливої їжі, виховання почуття міри, завзяття у досягненні цілі… Дієта – це неабиякий тренажер для вашої сили волі. А сила волі – один з ключів до успіху у будь-якій сфері життя. Тут важливо уяснити одну просту річ: мучити свій організм 1-2-3-денним недоїданням чи навіть голодуванням – це невимовна дурість, а не сила волі. Сила волі – це неухильно дотримуватись встановленого режиму харчування. Це вміння закріпити перші і наступні досягнуті результати, а не шукати відмовок, щоб «згрішити» тістечком чи піцою.

Перевага №6. Дієта може стати першим кроком до здорового способу життя.Дотримання дієти – це не тільки відмова від одних продуктів на користь інших. Це і звичка вживати більше води, і відмова від алкоголю, і вибір найкращого енергетичного палива для свого організму. І – рано чи пізно – розуміння того, що здоровий організм і привабливе тіло неможливі без рухової активності і м’язового тонусу.Позбувшись тягаря зайвої ваги за допомогою дієт, ми починаємо подобатися собі і стаємо щасливішими. Досягнутий ефект хочеться зберегти надовго. А для цього все-таки слід змінювати стиль життя. Досвід дієти, вдалий він чи успішний, однаково поставить вас перед необхідністю корекції своїх харчових звичок і включення у свій розпорядок кардіотренувань. Комусь достатньо однієї дієти, а хтось перепробує декілька, перш ніж засвоїть формулу успішного схуднення – «збалансоване харчування + регулярні фізичні навантаження».

Отже, підсумовуючи усі плюси та мінуси дієт, робимо висновок, що це не панацея, але, загалом, непоганий інструмент для досягнення ваших цілей. І те, принесе він користь чи нові клопоти, залежить суто від вас. Слідувати дієтам чи ні – залишаємо на ваш розсуд. Головне – ставтесь до дієт з розумом, без фанатизму і не відкладайте власне здоров'я на другий план.

Список використаних джерел:  1. http://fitnes-anastasia.com.ua/korysno-znaty/plyusy-ta-minusy-diyet

  2. http://svitppt.com.ua/medicina/proti-dieti.html

  3. http://4lady.in.ua/korist-i-shkoda-goloduvannya-dlya-zdorovya-ta-sxudnennya/

  4. http://efigura.in.ua/diyeta-pri-anoreksiji-i-anoreksiya-diyeta-shkidlivi-diyeti/


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
студент групи
Робоча програма
вищої освіти
Практична робота
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
Загальні відомості
роботи студентів
діяльності підприємства
виробничої практики
Практичне заняття
Охорона праці
інтелектуальної власності
використаних джерел
контрольної роботи
охорони здоров
Курсовая работа
Історія виникнення
Самостійна робота
студентка курсу
навчального закладу
загальна характеристика
студентів спеціальності
студентка групи
світової війни
фізичної культури
фізичного виховання