Резидентна мікрофлора шкіриСторінка1/2
Дата конвертації08.10.2019
Розмір0.97 Mb.
Назва файлу-
  1   2

Додаткове завдання на тему:

Резидентна мікрофлора шкіри

Виконала:

Студентка 3-го курсу, групи БТ-62

Михальчук В.В

Шкіра-найбільший орган людського тіла, заселений різноманітними мікроорганізмів, більшість з яких нешкідливі або навіть корисні для людини.

Колонізація обумовлена екологією поверхні шкіри, яка дуже мінлива в залежності від топографічного розташування, ендогенних факторів господаря і екзогенних факторів навколишнього середовища. Шкірні вроджені і адаптивні імунні реакції можуть модулювати мікробіоту шкіри, але мікробіота також функціонує в освіті імунної системи. Розвиток молекулярних методів ідентифікації мікроорганізмів призвело до появи погляду на резидентні шкірні бактерії як на досить різноманітні і мінливі.

Шкіра являє собою екосистему, що складається з 1,8 м2 різноманітних місць проживання з великою кількістю складок, інвагінації і спеціалізованих ніш, які підтримують широкий спектр мікроорганізмів. Основна роль шкіри служити як фізичний бар'єр, захищаючи наші тіла від потенційного нападу чужих організмів або токсичних речовин. Шкіра також взаємодіє із зовнішнім середовищем і, як така, є заселена різноманітними колоніями мікроорганізмів, включаючи бактерії, грибки і віруси, (Рис. 1).Рис 1.Схема гістології шкіри в розрізі з мікроорганізмами і шкірними придатками: голубі палички-віруси ;червоні кружечки-бактерії;червоні палички-гриби; та на поверхні епідерміса кліщі

Опис схеми:

Мікроорганізми (віруси, бактерії і грибки) і кліщі покривають поверхню шкіри і знаходяться глибоко в волоссі і залозах. На поверхні шкіри палички і круглі бактерії-такі як Proteobacteria і Staphylococcus spp. відповідно-утворюють спільноти, які глибоко переплетені між собою та іншими мікроорганізмами. Коменсальні гриби, такі як Malassezia spp. ростуть як розгалужені нитчасті гіфи, так і окремі клітини. Вірусні частинки живуть як вільно, так і в бактеріальних клітинах. Шкірні кліщі, такі як Demodex folliculorum і Demodex brevis, є одними з найменших членистоногих і живуть у волосяних фолікулах, або поблизу них.

Багато з цих мікроорганізмів нешкідливі і в деяких випадках забезпечують життєво важливі функції, які геном людини не еволюціонували. Симбіотичні мікроорганізми займають широкий спектр шкірних ніш і захищають від вторгнення більш патогенних або шкідливих організмів. Ці мікроорганізми можуть також відігравати певну роль в утворенні мільярдів Т-клітин, які знаходяться в шкірі, готуючи їх реагувати на настільки ж помітних патогенних організмів.

Мікроорганізми, що колонізують шкіру, вже давно представляють інтерес для дерматологів і мікробіологів; наші знання про ці мікроорганізми до недавнього часу були почерпнуті з культуральних досліджень. Історично, епідерміс стафілокока та інші коагулаз-негативні стафілококи були пораховані як основні бактеріальні колонізатори шкіри. Інші мікроорганізми, які взагалі пораховані як колонізатори шкіри включають Coryneforms Actinobacteria типу ( Corynebacterium, Propionibacterium і Brevibacterium) і роду Micrococcus. Грамнегативні бактерії, за винятком деяких Acinetobacter spp., як правило, не ізольовані від шкіри.Небактеріальні мікроорганізми також були виділені зі шкіри. Найбільш часто ізольованими видами грибів є Malassezia spp., які особливо поширені в сальних зонах. Кліщі демодекса (такі як Demodex folliculorum і Demodex brevis), які є мікроскопічними членистоногими. Кліщі демодекса харчуються шкірним салом і більш поширені після статевого дозрівання, вважаючи за краще колонізувати сальні області лиця. Кліщі демодекса можуть також харчуватися епітеліальними клітинами, , або навіть іншими організмами (такими як Propionibacterium acnes), які населяють той самий простір. Роль коменсальних вірусів не вивчалася, і дослідження обмежені наявними молекулярними і мікробіологічними засобами для ідентифікації і характеристики вірусів.

Взагалі, бактеріальне різноманіття, є найнижчим у сальних ділянках, що свідчить про вибір для конкретних підгруп організмів, які можуть переносити умови в цих районах. Самотні ділянки, що містять низький вміст філопіту, включають лоб (6 філіотипів), ретроаврікулярна складка (за вухом) (15 філіотипів), спина (17 філіпів) і складка зіткнення (сторона ніздрі) (18 філіотипів).Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Робоча програма
Міністерство освіти
Практична робота
вищої освіти
студент групи
навчальний заклад
молодших школярів
Загальні відомості
Конспект лекцій
виконання курсової
виробничої практики
роботи студентів
діяльності підприємства
Охорона праці
Практичне заняття
інтелектуальної власності
контрольної роботи
використаних джерел
охорони здоров
Курсовая работа
студентів спеціальності
Самостійна робота
Історія виникнення
загальна характеристика
загальноосвітніх навчальних
навчального закладу
фізичного виховання
студентка курсу
Дипломна робота
Студент групи