Розділ І. Формування самосвідомості та самооцінки у дітей дошкільного віку 6Скачати 468.99 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації15.03.2019
Розмір468.99 Kb.
Назва файлуЯблунівська Ольга (на доопрацювання).doc
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
    Навігація по даній сторінці:
  • Вступ

План:Вступ 3

Розділ І. Формування самосвідомості та самооцінки у дітей дошкільного віку 6

Висновки до розділу І 30

Розділ ІІ. Експериментальне дослідження особливостей розвитку самооцінки у дошкільників 32

Висновки до розділу ІІ 39

Висновки 40

Список використаної літератури 41
Вступ

Дошкільний вік – яскрава, неповторна сторінка життя кожної людини. Саме в цей період починається процес соціалізації, установлюється зв'язок дитини з ведучими сферами буття: світом людей, природи, предметним світом. Відбувається прилучення до культури, до загальнолюдських цінностей. Дошкільне дитинство – час первісного становлення особистості, формування основ самосвідомості й індивідуальності дитини.

До 6-7 років у дитини відбувається важливе перетворення в плані самооцінки. Вона з загальної стає диференційованою. Дитина робить висновки про свої досягнення в різних видах діяльності. Вона зауважує, що з чимось справляється краще, а з чимось гірше. У дитини намічається диференціація двох аспектів самосвідомості - пізнання себе і відношення до себе. Крім усвідомлення своїх якостей, старші дошкільники намагаються осмислити мотиви своїх і чужих вчинків. Вони починають пояснювати власне поводження, спираючись на знання і уявлення, почерпнуті від дорослого, і власний досвід. У поясненні вчинків інших людей дошкільник найчастіше виходить зі своїх інтересів і цінностей, тобто власної позиції у відношенні навколишнього. Поступово дошкільник починає усвідомлювати не тільки свої моральні якості, але і переживання, емоційний стан. Старшого дошкільника цікавить і деякі психічні процеси, що відбуваються в ньому самому.

Вибір теми даної роботи обумовлений тим, що в теперішній час на сучасному етапі розвитку дошкільних закладів однією з актуальних проблем є проблема самооцінки дошкільнят, зокрема, в їх навчальній діяльності. Проблема самооцінки розглядалась багатьма авторами в руслі філософських, соціально-психологічних та психологічних досліджень. Інтерес до проблеми самооцінки викликаний її особливою роллю, як провідного компонента у структурі самосвідомості. Окрім визначення самооцінки дітей у дошкільних закладах як одного з компонентів самосвідомості, у курсовій роботі приділяється увага поняттям саморегуляції та самоконтролю учнів в їх навчальній діяльності. Йде мова про залежність самооцінки від особливостей цієї діяльності та поведінки дітей, тобто результативність навчальної діяльності дітей у вигляді успішності. Характеризуються Я-концепції дошкільнят за трьома групами успішності в навчанні. Розглядається регулююча функція самооцінки по відношенню діяльності дітей. Все це обумовлює актуальність теми. У курсовій роботі визначаються певні рівні самооцінки, простежуються основні підходи щодо вивчення самооцінки в зарубіжній та вітчизняній психології. Це і переконує в актуальності даної проблеми і визначає вибір теми даної курсової роботи «Формування адекватної самооцінки у дітей дошкільного віку».

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу