Розділ І. Формування самосвідомості та самооцінки у дітей дошкільного віку 6Скачати 468.99 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації15.03.2019
Розмір468.99 Kb.
Назва файлуЯблунівська Ольга (на доопрацювання).doc
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
    Навігація по даній сторінці:
  • Вступ

План:Вступ 3

Розділ І. Формування самосвідомості та самооцінки у дітей дошкільного віку 6

Висновки до розділу І 30

Розділ ІІ. Експериментальне дослідження особливостей розвитку самооцінки у дошкільників 32

Висновки до розділу ІІ 39

Висновки 40

Список використаної літератури 41
Вступ

Дошкільний вік – яскрава, неповторна сторінка життя кожної людини. Саме в цей період починається процес соціалізації, установлюється зв'язок дитини з ведучими сферами буття: світом людей, природи, предметним світом. Відбувається прилучення до культури, до загальнолюдських цінностей. Дошкільне дитинство – час первісного становлення особистості, формування основ самосвідомості й індивідуальності дитини.

До 6-7 років у дитини відбувається важливе перетворення в плані самооцінки. Вона з загальної стає диференційованою. Дитина робить висновки про свої досягнення в різних видах діяльності. Вона зауважує, що з чимось справляється краще, а з чимось гірше. У дитини намічається диференціація двох аспектів самосвідомості - пізнання себе і відношення до себе. Крім усвідомлення своїх якостей, старші дошкільники намагаються осмислити мотиви своїх і чужих вчинків. Вони починають пояснювати власне поводження, спираючись на знання і уявлення, почерпнуті від дорослого, і власний досвід. У поясненні вчинків інших людей дошкільник найчастіше виходить зі своїх інтересів і цінностей, тобто власної позиції у відношенні навколишнього. Поступово дошкільник починає усвідомлювати не тільки свої моральні якості, але і переживання, емоційний стан. Старшого дошкільника цікавить і деякі психічні процеси, що відбуваються в ньому самому.

Вибір теми даної роботи обумовлений тим, що в теперішній час на сучасному етапі розвитку дошкільних закладів однією з актуальних проблем є проблема самооцінки дошкільнят, зокрема, в їх навчальній діяльності. Проблема самооцінки розглядалась багатьма авторами в руслі філософських, соціально-психологічних та психологічних досліджень. Інтерес до проблеми самооцінки викликаний її особливою роллю, як провідного компонента у структурі самосвідомості. Окрім визначення самооцінки дітей у дошкільних закладах як одного з компонентів самосвідомості, у курсовій роботі приділяється увага поняттям саморегуляції та самоконтролю учнів в їх навчальній діяльності. Йде мова про залежність самооцінки від особливостей цієї діяльності та поведінки дітей, тобто результативність навчальної діяльності дітей у вигляді успішності. Характеризуються Я-концепції дошкільнят за трьома групами успішності в навчанні. Розглядається регулююча функція самооцінки по відношенню діяльності дітей. Все це обумовлює актуальність теми. У курсовій роботі визначаються певні рівні самооцінки, простежуються основні підходи щодо вивчення самооцінки в зарубіжній та вітчизняній психології. Це і переконує в актуальності даної проблеми і визначає вибір теми даної курсової роботи «Формування адекватної самооцінки у дітей дошкільного віку».

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Міністерство освіти
Теоретичні основи
навчальний заклад
студент групи
Робоча програма
вищої освіти
Практична робота
Практичне заняття
молодших школярів
Конспект лекцій
діяльності підприємства
інтелектуальної власності
виконання курсової
роботи студентів
контрольної роботи
використаних джерел
загальноосвітніх навчальних
Самостійна робота
загальна характеристика
охорони здоров
навчального закладу
Історія виникнення
виробничої практики
Загальні відомості
світової війни
студентка курсу
студентів спеціальності
дітей дошкільного
студентка групи
Охорона праці
фізичної культури