Розділ теоретичні основи проблеми використання дидактичних ігор в екологічному вихованні дошкільниківСкачати 100.36 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації23.01.2018
Розмір100.36 Kb.
Назва файлуМетодика використання сенсорних еталонів .docx
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


ЗМІСТ
Вступ...……...………………………………………………………………3

РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи проблеми використання дидактичних ігор в екологічному вихованні дошкільників………..……...6

1.1 Види та особливості дидактичних ігор природничого змісту…….6

1.2 Використання дидактичних ігор у процесі ознайомлення дітей дошкільного віку з природою………………………………………………..…17

РОЗДІЛ 2. Методика використання сенсорних еталонів

у дидактичних іграх з екологічного виховання дітей

дошкільного віку …………………………………………………...…….…....22

2.1 Керівництво дидактичними іграми природничого змісту в різних вікових групах……….………………………………………………………….22

2.2 Сенсорні еталони як засіб формування екологічних уявлень у дітей дошкільного віку………………………………………………………………...29

Висновки………………………………….……………………………....37

Список використаних джерел…….……………………….…………...39

Додатки….………………………………………………………………...44

ВСТУП

Природа – могутнє джерело пізнання, яке через спілкування розкриває людині свої таємниці й робить її більш чутливою до навколишнього світу. Людина – частина природи, потяг до всього живого закладений у ній від народження, та чи не найяскравіше виявляється в дитячому віці.

Екологічне виховання дітей дошкільного віку – новий напрям педагогіки, що складається в останні роки. Проблема екологічного виховання підростаючого покоління виникла, в першу чергу, у звʼязку з дослідженнями сучасними вченими взаємодії людського суспільства і природи. Екологічному вихованню дошкільнят приділяється особлива увага, так як в цьому віці закладаються основи екологічної культури особистості, яка є частиною духовної культури. Екологічне виховання дітей – цілеспрямований, систематичний педагогічний процес, метою якого є формування екологічно вихованої особистості. Екологічно вихована особистість характеризується сформованою екологічною свідомістю, екологічно орієнтованою поведінкою та діяльністю в природі, гуманним, природоохоронним ставленням до природи.

Екологічне виховання – це процес ознайомлення дитини з природою, в основу якого покладено екологічний підхід, формування поведінки в природі на основоположних ідеях і поняттях екології, в ході яких проявляється екологічна культура. Екологічна культура – сукупність різноманітних форм діяльності людини, в яких знаходить зовнішнє відображення екологічне мислення. На сучасному етапі питання традиційної взаємодії природи і людини виросли в глобальну екологічну проблему. Якщо люди найближчим часом не усвідомлять значущість дбайливого ставлення до природи, вони знищать себе. Для того щоб цього не сталося, необхідно з раннього дитинства починати займатися вихованням екологічної культури та відповідальності. Саме на етапі дошкільного дитинства складається початкове відчуття навколишнього світу: дитина отримує перші емоційні враження про природу. Таким чином, вже в період дошкільного дитинства формуються першооснови екологічного мислення, свідомості, екологічної культури.

Проблемами екологічного виховання та розвитку у дошкільнят природодоцільної поведінки в природі займалися Н. Ф. Яришева, А. І.  Іванова, З. П. Плохій, Н. В. Лисенко, С. М. Ніколаєва та ін. У своїх роботах вказані вчені розкривають мету, завдання, принципи та умови екологічного виховання дошкільнят.

Одним з ефективних і найбільш цікавих для дітей засобом екологічного виховання є дидактичні ігри з природними матеріалами. Ігри доставляють дітям багато радості і сприяють їх всебічному розвитку. У процесі ігор формуються знання про навколишній світ, виховуються пізнавальні інтереси, любов до природи, дбайливе і турботливе ставлення до неї. Ігри розширюють кругозір дітей, створюють сприятливі умови для вирішення завдань сенсорного виховання. Граючись в ігри з природними матеріалами, діти знайомляться з властивостями і якостями, станами обʼєктів природи, засвоюють способи встановлення цих властивостей. Ігри сприяють розвитку у дітей спостережливості і допитливості, викликають у них інтерес до обʼєктів природи. У дидактичних іграх розвиваються інтелектуальні вміння: планувати дії, розподіляти їх за часом, між учасниками гри, оцінювати результати і т. д.

Ігри з природознавчим матеріалом мають освітньо-виховне значення, якщо їх організація та проведення відповідають певним педагогічним і гігієнічним вимогам. Дидактичні ігри як засіб екологічного виховання розглядали: Л. А. Каменєва, А. К. Матвєєва, Л. А. Маневцева, П. Г. Саморукова, Л. В. Артемова та ін. Дидактичні ігри – найбільш ефективний засіб, що сприяє більш повному і успішному вирішенню завдань екологічного виховання дітей дошкільного віку. Це і зумовило вибір теми бакалаврської роботи: ˮСистема ігор як ефективний засіб формування знань про природу у дітей дошкільного віку».Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу