Розділ теоретичні основи проблеми використання дидактичних ігор в екологічному вихованні дошкільниківСкачати 100.36 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації23.01.2018
Розмір100.36 Kb.
Назва файлуМетодика використання сенсорних еталонів .docx
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


ЗМІСТ
Вступ...……...………………………………………………………………3

РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи проблеми використання дидактичних ігор в екологічному вихованні дошкільників………..……...6

1.1 Види та особливості дидактичних ігор природничого змісту…….6

1.2 Використання дидактичних ігор у процесі ознайомлення дітей дошкільного віку з природою………………………………………………..…17

РОЗДІЛ 2. Методика використання сенсорних еталонів

у дидактичних іграх з екологічного виховання дітей

дошкільного віку …………………………………………………...…….…....22

2.1 Керівництво дидактичними іграми природничого змісту в різних вікових групах……….………………………………………………………….22

2.2 Сенсорні еталони як засіб формування екологічних уявлень у дітей дошкільного віку………………………………………………………………...29

Висновки………………………………….……………………………....37

Список використаних джерел…….……………………….…………...39

Додатки….………………………………………………………………...44

ВСТУП

Природа – могутнє джерело пізнання, яке через спілкування розкриває людині свої таємниці й робить її більш чутливою до навколишнього світу. Людина – частина природи, потяг до всього живого закладений у ній від народження, та чи не найяскравіше виявляється в дитячому віці.

Екологічне виховання дітей дошкільного віку – новий напрям педагогіки, що складається в останні роки. Проблема екологічного виховання підростаючого покоління виникла, в першу чергу, у звʼязку з дослідженнями сучасними вченими взаємодії людського суспільства і природи. Екологічному вихованню дошкільнят приділяється особлива увага, так як в цьому віці закладаються основи екологічної культури особистості, яка є частиною духовної культури. Екологічне виховання дітей – цілеспрямований, систематичний педагогічний процес, метою якого є формування екологічно вихованої особистості. Екологічно вихована особистість характеризується сформованою екологічною свідомістю, екологічно орієнтованою поведінкою та діяльністю в природі, гуманним, природоохоронним ставленням до природи.

Екологічне виховання – це процес ознайомлення дитини з природою, в основу якого покладено екологічний підхід, формування поведінки в природі на основоположних ідеях і поняттях екології, в ході яких проявляється екологічна культура. Екологічна культура – сукупність різноманітних форм діяльності людини, в яких знаходить зовнішнє відображення екологічне мислення. На сучасному етапі питання традиційної взаємодії природи і людини виросли в глобальну екологічну проблему. Якщо люди найближчим часом не усвідомлять значущість дбайливого ставлення до природи, вони знищать себе. Для того щоб цього не сталося, необхідно з раннього дитинства починати займатися вихованням екологічної культури та відповідальності. Саме на етапі дошкільного дитинства складається початкове відчуття навколишнього світу: дитина отримує перші емоційні враження про природу. Таким чином, вже в період дошкільного дитинства формуються першооснови екологічного мислення, свідомості, екологічної культури.

Проблемами екологічного виховання та розвитку у дошкільнят природодоцільної поведінки в природі займалися Н. Ф. Яришева, А. І.  Іванова, З. П. Плохій, Н. В. Лисенко, С. М. Ніколаєва та ін. У своїх роботах вказані вчені розкривають мету, завдання, принципи та умови екологічного виховання дошкільнят.

Одним з ефективних і найбільш цікавих для дітей засобом екологічного виховання є дидактичні ігри з природними матеріалами. Ігри доставляють дітям багато радості і сприяють їх всебічному розвитку. У процесі ігор формуються знання про навколишній світ, виховуються пізнавальні інтереси, любов до природи, дбайливе і турботливе ставлення до неї. Ігри розширюють кругозір дітей, створюють сприятливі умови для вирішення завдань сенсорного виховання. Граючись в ігри з природними матеріалами, діти знайомляться з властивостями і якостями, станами обʼєктів природи, засвоюють способи встановлення цих властивостей. Ігри сприяють розвитку у дітей спостережливості і допитливості, викликають у них інтерес до обʼєктів природи. У дидактичних іграх розвиваються інтелектуальні вміння: планувати дії, розподіляти їх за часом, між учасниками гри, оцінювати результати і т. д.

Ігри з природознавчим матеріалом мають освітньо-виховне значення, якщо їх організація та проведення відповідають певним педагогічним і гігієнічним вимогам. Дидактичні ігри як засіб екологічного виховання розглядали: Л. А. Каменєва, А. К. Матвєєва, Л. А. Маневцева, П. Г. Саморукова, Л. В. Артемова та ін. Дидактичні ігри – найбільш ефективний засіб, що сприяє більш повному і успішному вирішенню завдань екологічного виховання дітей дошкільного віку. Це і зумовило вибір теми бакалаврської роботи: ˮСистема ігор як ефективний засіб формування знань про природу у дітей дошкільного віку».Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Лабораторна робота
Методичні вказівки
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Курсова робота
Список використаної
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
Міністерство освіти
форми навчання
Теоретичні основи
навчальний заклад
Практичне заняття
вищої освіти
студент групи
Робоча програма
Практична робота
діяльності підприємства
молодших школярів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
використаних джерел
навчального закладу
роботи студентів
виконання курсової
контрольної роботи
світової війни
загальноосвітніх навчальних
Загальні відомості
студентка групи
Самостійна робота
Історія виникнення
студентка курсу
студентів спеціальності
Охорона праці
охорони здоров
Вступ актуальність
Курсовая работа
фізичного виховання
Основні поняття