Розвиток наступу у глибині оборони і переслідування противникаСкачати 28.71 Kb.
Дата конвертації08.10.2019
Розмір28.71 Kb.
Назва файлуНаступальний бій.docx

Наступальний бій – вид загальновійськового бою, який проводиться з метою розгрому (знищення) противника та оволодіння важливими районами (рубежами) місцевості або об’єктами. Він полягає в ураженні противника всіма наявними засобами, рішучій атаці переднього краю його оборони, стрімкому просуванні у глибину його бойового порядку, знищенні та полоненні живої сили, захопленні ОВТ, матеріальних засобів оволодінні визначеним районом (рубежем) місцевості, об’єктом.

Взвод (відділення, танк) повинен вести наступальний бій з повним напруженням сил, безупинно, у високому темпі, вдень і вночі, у будь-яку погоду і у тісній взаємодії з іншими підрозділами знищити противника, який обороняється. Це досягається вмілим застосуванням усіх наявних сил і засобів, своєчасним використанням результатів ВУП, швидким подоланням загороджень і захопленням з ходу рубежів (об’єктів), широким застосуванням маневру вогнем і підрозділами з використанням особливостей місцевості для швидкого виходу на фланги і у тил противнику, проведенням рішучих атак, своєчасним і постійним уточненням (постановкою) завдань підлеглим і забезпеченням їх дій у ході ведення наступального бою.

Наступальний бій взводу (відділення, танка) включає послідовне виконання тактичних завдань, основними з яких є:


  1. зайняття вихідного положення для наступу;

  2. висування до рубежу переходу в атаку і розгортання в бойовий порядок;

  3. подолання інженерних загороджень і природних перешкод;

  4. атака і знищення противника на передньому краї оборони, оволодіння визначеним об’єктом;

  5. розвиток наступу у глибині оборони і переслідування противника.

Взвод (відділення, танк) може наступати на противника, який обороняється, наступає або відходить. Наступ на противника, який наступає, здійснюється шляхом ведення зустрічного бою; на противника, який відходить, – переслідуванням.

Наступ на противника, який обороняється, в залежності від готовності його оборони і ступеня нанесеного йому вогневого ураження здійснюється висуванням із глибини (з ходу) або із положення безпосереднього зіткнення з ним.

Наступ з висуванням із глибини (з ходу) зазвичай починається з вихідного району і здійснюється шляхом послідовного розгортання підрозділів для атаки. Підготовка до наступу проводиться у вихідному районі, де взвод (відділення, танк) розташовується приховано у визначеному йому місці у постійній готовності до відбиття можливого нападу противника, для чого обладнуються фортифікаційні споруди.

Бойове завдання механізованого (танкового) взводу у наступальному бою включає об’єкт атаки і напрямок продовження наступу. В окремих випадках, коли перед фронтом наступу противник не розвіданий, під час ведення наступального бою в особливих умовах і під час постановки бойового завдання по радіо взводу може бути вказаний тільки напрямок наступу.

Взводу, який складає загальновійськовий резерв, вказується напрямок (маршрут) і порядок переміщення у ході бою та можливі завдання, до виконання яких бути готовим.

Об’єктом атаки механізованого (танкового) взводу, як правило, є жива сила в окопах або в інших фортифікаційних спорудах, а також танки, гармати, ПТРК, кулемети й інші вогневі засоби противника, які розташовані в першій траншеї і в найближчій глибині перед фронтом наступу взводу.

Напрямок продовження наступу взводу визначається так, щоб забезпечувалося виконання найближчого завдання роти.

З оволодінням визначеним об’єктом атаки взвод продовжує безупинний наступ у зазначеному напрямку, під час якого йому ставиться нове бойове завдання (об’єкт атаки).Механізований взвод у населеному пункті наступає у пішому порядку вздовж вулиці з одного або з обох її боків, відділення – з одного боку; танковий взвод наступає уступом з обох боків вулиці. Взаємна підтримка здійснюється веденням вогню по будівлях на протилежний бік вулиці.

Механізоване відділення при захопленні будівлі зазвичай розділяється на бойові групи. Із складу відділення призначається військовослужбовець, що забезпечується засобами для позначення вікон (місць розташування атакуючої групи), по яких не можна вести вогонь підтримуючим вогневим засобом. Танковий взвод, як правило, додається механізованій роті і може діяти у повному складі або входити до складу штурмових груп. У цьому випадку окремі танки можуть діяти з механізованими взводами і відділеннями.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Робоча програма
Міністерство освіти
Практична робота
вищої освіти
студент групи
навчальний заклад
молодших школярів
Загальні відомості
Конспект лекцій
виконання курсової
виробничої практики
роботи студентів
діяльності підприємства
Охорона праці
Практичне заняття
інтелектуальної власності
контрольної роботи
використаних джерел
охорони здоров
Курсовая работа
студентів спеціальності
Самостійна робота
Історія виникнення
загальна характеристика
загальноосвітніх навчальних
навчального закладу
фізичного виховання
студентка курсу
Дипломна робота
Студент групи