Спосіб життя включає основну діяльність людини, куди входять трудова діяльність, навчання, соціальна діяльність, психоінтелектуальна діяльність, рухова активність, спілкування та побутові взаємовідношенняСкачати 16.95 Kb.
Дата конвертації26.02.2019
Розмір16.95 Kb.
Назва файлуосн здор.docx

Спосіб життя включає основну діяльність людини, куди входять трудова діяльність, навчання, соціальна діяльність, психоінтелектуальна діяльність, рухова активність, спілкування та побутові взаємовідношення.

Спосіб життя – це біосоціальна категорія, інтегруюча уявлення про певний тип життєдіяльності людини і характеризується його трудовою діяльністю, побутом, формою задовільнення матеріальних та духовних потреб, правилами індивідуальної та громадської поведінки. Іншими словами, спосіб життя – це „обличчя” індивіду, відображає у той же час рівень суспільного прогрессу.

Інше визначення здорового способу життя – це система поведінки людей, яка направлена на постійне фізичне вдосконалення, культуру взаємних стосунків і харчування, повноцінного сімейного життя, високу творчу активність, високоморальне відношення до людей, самих себе та навколишнього середовища.

Отже, спосіб життя безпосередньо впливає на здоров'я людини, і у той же час умови життя якби опосередковано здійснюють вплив на стан здоров'я.

Звичайно, від стану здоров'я людини залежить успіх його у навчанні, професійній та творчій діяльності. Той, хто має серйозні у стані здоров'я відхилення, а також веде малорухливий спосіб життя, не може у повній мірі реалізувати свої потенційні фізичні та інтелектуальні можливості. На жаль, із усього переліку потреб, задоволення яких лежить в основі поведінки людини, здоров'я знаходиться далеко не на першому місці, хоча за своєю сутністю саме воно повинно стати основною потребою. Особливо це стосується дітей та молоді, які поки що до пори до часу не думають про здоров'я (у них ще немає потреби у його збереженні та зміцненні, є ще деякий запас міцності) і лише пізніше, втративши його, розпочинають відчувати велику потребу у ньому. Тому і зрозуміло, наскільки важливо, розпочинати із самого раннього дитинства, виховувати у дітей активне відношення до особистого здоров'я, розуміння того, що здоров'я – найбільша цінність, що Природа подарувала людині.

Нерідко буває так, що до 30-40 років малорухливого способу життя з переїданнями та шкідливими звичками людина втрачає здоров'я і тоді змушена звертатися за допомогою до традиційної або нетрадиційної медицини. Як наслідок, здоров'я надірвано, кращі роки життя витрачаються на його відновлення, при цьому страждають сім'я та суспільство.Давньоримський філософ говорив: „Люди не вмирають. Вони самі себе вбивають".

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
Робоча програма
студент групи
Практична робота
вищої освіти
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
роботи студентів
Загальні відомості
діяльності підприємства
виробничої практики
Практичне заняття
Охорона праці
інтелектуальної власності
використаних джерел
охорони здоров
Курсовая работа
контрольної роботи
Історія виникнення
студентів спеціальності
Самостійна робота
навчального закладу
студентка курсу
загальна характеристика
світової війни
студентка групи
Дипломна робота
фізичного виховання