Удачина М. В. господарсько-правовий факультетСкачати 18.22 Kb.
Дата конвертації13.09.2018
Розмір18.22 Kb.
Назва файлуУявіть, що завтра зникнуть усі правові норми.docx

Удачина М.В.

господарсько-правовий факультет

1 курс, 2 група.

Уявіть собі, що завтра зникнуть всі правові норми

На сучасному етапі розвитку існування нашого суспільства неможливо уявити без існування правових норм. Адже правова норма це загальнообов'язкове, та формально-визначене правило поведінки, яке встановлене або санкціоноване державою як регулятор суспільних відносин. Тобто правова норма виступає регулятором суспільних відносин, та офіційно закріплює міру свободи і справедливості відповідно до суспільних, групових та індивідуальних інтересів. Основними завданнями правових норм є регулювання, охорона та захист суспільних відносин, а за порушення правових норм передбачені певні санкції.

Безперечно, правові норми мають певну класифікацію. Зараз я хочу розглянути імперативні и диспозитивні норми права. Імперативні норми права - це норми права які чітко визначають модель поведінки та не допускають жодних відхилень від даної моделі. Диспозитивні норми права - це норми права, у яких держава наказує певну поведінку, але суб’єкти правовідносин можуть самі визначати права і обов’язки.

Кожного дня ми здійснюємо ті чи іншу повсякденні дії, навіть не підозрюючи те, що ми є суб’єктами багатьох правовідносин. Наприклад, ми користуємося громадським транспортом і здійснюємо оплату на проїзд - це передбачено договором перевезення, тобто правовою нормою.

Навіть складно уявити, що може бути, якщо зникнуть всі правові норми. Що може виступати, як регулятор суспільної поведінки. На мою думку таким регулятором може бути мораль, та норми моралі. Оскільки, мораль це система формальних правових приписів поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей у суспільстві, за недотримання норм моралі мірою покарання виступає тільки суспільній осуд, держава не має права здійснювати примус. Також норми моралі і норми права тісно зв’язані, оскільки моральні норми суспільства, яке домінує у державі втілюються в законодавчих актах. Та все ж певні відмінності до них відносять те що :

1) право розробляється державою, мораль — суспільством;

2) право закріплене в державних актах, мораль не має законодавчого закріплення;3) за порушення норми права передбачаються санкції держави, за порушення норми моралі — суспільний осуд та критика.

На мою думку, існування норм права це невід’ємна частина суспільного життя, тому що право регулює, охороняє та захищає інтереси кожної особи, та передбачає відповідальність за недотримання цієї норми. Але, якщо правові норми зникнуть, то регулятором суспільних відносин може бути мораль.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
Лабораторна робота
курсової роботи
охорони праці
Курсова робота
використаної літератури
Список використаної
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
форми навчання
Виконала студентка
Теоретичні основи
Міністерство освіти
Пояснювальна записка
самостійної роботи
навчальний заклад
Історія розвитку
навчальних закладів
Робоча програма
молодших школярів
діяльності підприємства
роботи студентів
Загальні відомості
Курсовая работа
виконання курсової
світової війни
студентів спеціальності
студент групи
використаних джерел
охорони здоров
Практична робота
вищої освіти
Охорона праці
інтелектуальної власності
навчального закладу
Теоретичні аспекти
Самостійна робота
загальноосвітніх навчальних
Конспект лекцій
вищий навчальний
Вступ актуальність
напряму підготовки
загальна характеристика
Історія виникнення
Практичне заняття
виробничої практики