Удачина М. В. господарсько-правовий факультетСкачати 18.22 Kb.
Дата конвертації13.09.2018
Розмір18.22 Kb.
Назва файлуУявіть, що завтра зникнуть усі правові норми.docx

Удачина М.В.

господарсько-правовий факультет

1 курс, 2 група.

Уявіть собі, що завтра зникнуть всі правові норми

На сучасному етапі розвитку існування нашого суспільства неможливо уявити без існування правових норм. Адже правова норма це загальнообов'язкове, та формально-визначене правило поведінки, яке встановлене або санкціоноване державою як регулятор суспільних відносин. Тобто правова норма виступає регулятором суспільних відносин, та офіційно закріплює міру свободи і справедливості відповідно до суспільних, групових та індивідуальних інтересів. Основними завданнями правових норм є регулювання, охорона та захист суспільних відносин, а за порушення правових норм передбачені певні санкції.

Безперечно, правові норми мають певну класифікацію. Зараз я хочу розглянути імперативні и диспозитивні норми права. Імперативні норми права - це норми права які чітко визначають модель поведінки та не допускають жодних відхилень від даної моделі. Диспозитивні норми права - це норми права, у яких держава наказує певну поведінку, але суб’єкти правовідносин можуть самі визначати права і обов’язки.

Кожного дня ми здійснюємо ті чи іншу повсякденні дії, навіть не підозрюючи те, що ми є суб’єктами багатьох правовідносин. Наприклад, ми користуємося громадським транспортом і здійснюємо оплату на проїзд - це передбачено договором перевезення, тобто правовою нормою.

Навіть складно уявити, що може бути, якщо зникнуть всі правові норми. Що може виступати, як регулятор суспільної поведінки. На мою думку таким регулятором може бути мораль, та норми моралі. Оскільки, мораль це система формальних правових приписів поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей у суспільстві, за недотримання норм моралі мірою покарання виступає тільки суспільній осуд, держава не має права здійснювати примус. Також норми моралі і норми права тісно зв’язані, оскільки моральні норми суспільства, яке домінує у державі втілюються в законодавчих актах. Та все ж певні відмінності до них відносять те що :

1) право розробляється державою, мораль — суспільством;

2) право закріплене в державних актах, мораль не має законодавчого закріплення;3) за порушення норми права передбачаються санкції держави, за порушення норми моралі — суспільний осуд та критика.

На мою думку, існування норм права це невід’ємна частина суспільного життя, тому що право регулює, охороняє та захищає інтереси кожної особи, та передбачає відповідальність за недотримання цієї норми. Але, якщо правові норми зникнуть, то регулятором суспільних відносин може бути мораль.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
студент групи
Робоча програма
вищої освіти
Практична робота
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
Загальні відомості
роботи студентів
діяльності підприємства
виробничої практики
Практичне заняття
Охорона праці
інтелектуальної власності
використаних джерел
контрольної роботи
охорони здоров
Курсовая работа
Історія виникнення
Самостійна робота
студентка курсу
навчального закладу
загальна характеристика
студентів спеціальності
студентка групи
світової війни
фізичної культури
фізичного виховання