Урок №;; Звп. Тема.2,3 Призначення добового наряду роти. Вивчення дій днювального під час прибуття в роту прямих начальників, чергового по частині,у випадку тривоги та пожежі. Дії днювального під час виносу майна з приміщення ротиСкачати 52.36 Kb.
Дата конвертації11.01.2019
Розмір52.36 Kb.
Назва файлу-
ТипЛекція

УРОК № ___;___;___.
ЗВП. Тема.2-2,3,4,. Призначення добового наряду роти. Вивчення дій днювального під час прибуття в роту прямих начальників, чергового по частині ,у випадку тривоги та пожежі. Дії днювального під час виносу майна з приміщення роти. Дії днювального вільної зміни. Тренування у виконанні обов’язків днювального. Тематичне оцінювання.
Навчальна група: _____________

Час: 3 години

Місце:________________________
Мета: Вивчити поняття щодо добового наряду під розподілу. Основні їх функції. Пояснити обов’язки днювального роти. Практично відпрацювати дії та обов’язки днювальногоднювального.
Обладнання: підручник, Статути ЗС, методичні матеріали, схеми.
План уроку

1.Добовий наряд

2. Обов’язки днювального роти.

3. Вивчення дій днювального під час прибуття в роту прямих начальників, чергового по частині.

4. Вивчення дій днювального у випадку тривоги та пожежі.

5. Дії днювального під час виносу майна з приміщення роти.

6. Дії днювального вільної зміни.

7. Тематичне оцінювання.


Хід уроку
I. Шикування. Привітання, огляд зовнішнього вигляду, захід у клас, розміщення

II. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІІ. Відпрацювання основних питань, практичні дії днювального на місці днювального.

IV. Підведення підсумків.

V. Контрольне опитування.

VI. Домашнє завдання.

Лекція вчителя.
1.Добовий наряд

Добовий наряд призначається для підтримання внутрішнього порядку, охорони особового складу, озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, приміщень і майна військової частини, контрою за станом справ у підрозділах і своєчасного вживання заходів щодо запобігання правопорушень, а також для виконання інших обов'язків внутрішньої служби.

Склад добового наряду оголошують наказом по військовій частині. У добовий наряд роти призначають чергового та днювальних роти.

Військовослужбовцям, призначеним у добовий наряд, надається певний час для того, щоб підготуватися до несення служби, перевірити, чи знають вони свої обов'язки, відпочити.

Черговий роти носить на лівому рукаві пов'язку або на лівому боці грудей нагрудний знак з відповідним написом. Черговий і днювальні роти мають озброєння — багнети в піхвах. Багнет кріпиться на поясі з лівого боку, на ширину долоні від пряжки. За наказом Міністра оборони України у деяких військових частинах добовий наряд роти може мати автомат (карабін) з двома спорядженими магазинами.


2. Обов’язки днювального роти
Днювальний роти призначається із солдатського складу. Він відповідає за зберігання зброї, шаф (ящиків) із боєприпасами, майна роти, особистих речей військовослужбовців, які є під його охороною. Днювальний роти підпорядкований черговому роти.

Днювальний несе службу всередині казарми біля вхідних дверей, поблизу кімнати зберігання зброї. Він зобов’язаний: не пропускати в приміщення сторонніх осіб; нікуди не виходити з приміщення без дозволу чергового роти; постійно охороняти кімнату зберігання зброї; своєчасно подавати команди згідно з розпорядком дня; не дозволяти виносити з казарми зброю, боєприпаси, майно і речі без дозволу чергового роти; негайно доповідати черговому про всі випадки в роті, про порушення встановлених статутом правил відносин між військовослужбовцями, про помічені несправності й порушення вимог пожежної безпеки, вживати заходи щодо їх усунення; не дозволяти військовослужбовцям у холодну пору, особливо вночі, виходити з приміщення роздягненими; стежити за чистотою і порядком у приміщеннях та вимагати від військовослужбовців дотримуватися чистоти і порядку; піднімати особовий склад під час загального підйому, а також уночі у разі тривоги, пожежі, стихійного лиха; стежити, щоб військовослужбовці курили, чистили взуття та одяг тільки у визначених для цього приміщеннях (місцях).

З прибуттям до роти прямих начальників від командира роти й вище та чергового частини подавати команду „Струнко!”; з прибуттям до роти інших офіцерів роти, а також старшини або військовослужбовців іншої роти викликати чергового „Черговий по роті, на вихід”.

Якщо виникає пожежа, днювальний викликає пожежну команду, вживає заходи щодо гасіння пожежі та негайно доповідає черговому роти. Приймає всі заходи щоб вивести людей і винести зброю та майно з приміщень, яким загрожує небезпека.

Черговому днювальному забороняється сидіти, знімати спорядження та перебувати у розстібнутому одязі.

Для виконання обов'язків чергового днювального роти обладнується спеціальне місце, в якому є: документація днювального роти, телефон, статути Збройних Сил України, технічні засоби приймання сигналів та оповіщень підрозділів, аварійне освітлення, годинник, засоби гасіння пожежі. (Додаток № 5 )

З прибуттям до роти прямих начальників від командира роти й вище та чергового частини подавати команду „Струнко!”; з прибуттям до роти інших офіцерів роти, а також старшини або військовослужбовців іншої роти викликати чергового.

Практичні дії днювального на місці днювального. Тренування у виконанні обов’язків днювального:
3. Вивчення дій днювального під час прибуття в роту прямих начальників, чергового по частині.
4. Вивчення дій днювального у випадку тривоги та пожежі.
5. Дії днювального під час виносу майна з приміщення роти.

6. Дії днювального вільної зміни.

7. Тематичне оцінювання.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Питання для закріплення знань:

1.Що таке добовий наряд?

2. Його функції.

3.В чому полягають обов’язки днювального роти?.


V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Самостійно відпрацювати та закріпити викладений матеріал.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
студент групи
Практична робота
вищої освіти
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
діяльності підприємства
роботи студентів
інтелектуальної власності
Практичне заняття
виробничої практики
охорони здоров
Загальні відомості
Охорона праці
використаних джерел
контрольної роботи
Історія виникнення
навчального закладу
Курсовая работа
Самостійна робота
загальна характеристика
дітей дошкільного
студентів спеціальності
загальноосвітніх навчальних
студентка курсу
світової війни
студентка групи