Вірна відповідьСкачати 13.62 Kb.
Дата конвертації04.03.2019
Розмір13.62 Kb.
Назва файлу-

  1. Для надання швидкої допомоги хворому з гострою судинною недостатністю, що виникла після черепно-мозкової травми, в розпорядженні лікаря кофеїн, норадреналін і кордіамін. Який з перерахованих препаратів слід призначити хворому в першу чергу і чому?

Вірна відповідь: В першу чергу в цьому випадку слід застосувати препарати, які будуть стимулювати судинно-руховий центр. З вище перелічених препаратів, засобом, який стимулює цій центр є кофеїн-бензоат натрію.


  1. У чоловіка 56 років, який тривалий час приймав резерпін і дихлотіазид для нормалізації АТ виникло загострення подагри. Яка причина ускладнення?

Вірна відповідь: Діхлотіазид належить до групи діуретичних засобів. При тривалому застосуванні діуретинів виникає така побічна дія як гіперурікемія. Тому тривале застосування діхлотіазиду призводить до загострення нападів подагри.


  1. У пацієнта, який має в анамнезі захворювання нирок та підвищений рівень реніну, підвищився артеріальний тиск. Який препарат з групи антигіпертензивних засобів доцільно призначити хворому та чому?

Вірна відповідь: Судячи з того, що хворий має патологію нирок та підвищений рівень реніну у крові доцільно назначити антигіпертензивний засіб з групи інгібіторів АПФ, тому, що причиною гіпертензії став високий рівень реніну у крові, а тому і високий рівень ангіотензину ІІ.


  1. У хворого після масивної крововтрати внаслідок аварії розвинувся гіповолемічний шок та гостра артеріальна гіпотензія. Який препарат із групи гіпертензивних засобів доцільно застосувати в даному випадку?

Вірна відповідь: В наслідок масивної крововтрати у хворого різко знизився об’єм циркулюючої крові та знизився артеріальний тиск. У цьому випадку доцільно застосувати препарати, які збільшать об’єм циркулюючої крові та підвищать, завдяки цьому, артеріальний тиск. Таким препаратом слід обрати засіб із групи плазмозамінників – ізотонічний розчин натрію хлориду.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу