Вірна відповідьСкачати 13.62 Kb.
Дата конвертації04.03.2019
Розмір13.62 Kb.
Назва файлу-

  1. Для надання швидкої допомоги хворому з гострою судинною недостатністю, що виникла після черепно-мозкової травми, в розпорядженні лікаря кофеїн, норадреналін і кордіамін. Який з перерахованих препаратів слід призначити хворому в першу чергу і чому?

Вірна відповідь: В першу чергу в цьому випадку слід застосувати препарати, які будуть стимулювати судинно-руховий центр. З вище перелічених препаратів, засобом, який стимулює цій центр є кофеїн-бензоат натрію.


  1. У чоловіка 56 років, який тривалий час приймав резерпін і дихлотіазид для нормалізації АТ виникло загострення подагри. Яка причина ускладнення?

Вірна відповідь: Діхлотіазид належить до групи діуретичних засобів. При тривалому застосуванні діуретинів виникає така побічна дія як гіперурікемія. Тому тривале застосування діхлотіазиду призводить до загострення нападів подагри.


  1. У пацієнта, який має в анамнезі захворювання нирок та підвищений рівень реніну, підвищився артеріальний тиск. Який препарат з групи антигіпертензивних засобів доцільно призначити хворому та чому?

Вірна відповідь: Судячи з того, що хворий має патологію нирок та підвищений рівень реніну у крові доцільно назначити антигіпертензивний засіб з групи інгібіторів АПФ, тому, що причиною гіпертензії став високий рівень реніну у крові, а тому і високий рівень ангіотензину ІІ.


  1. У хворого після масивної крововтрати внаслідок аварії розвинувся гіповолемічний шок та гостра артеріальна гіпотензія. Який препарат із групи гіпертензивних засобів доцільно застосувати в даному випадку?

Вірна відповідь: В наслідок масивної крововтрати у хворого різко знизився об’єм циркулюючої крові та знизився артеріальний тиск. У цьому випадку доцільно застосувати препарати, які збільшать об’єм циркулюючої крові та підвищать, завдяки цьому, артеріальний тиск. Таким препаратом слід обрати засіб із групи плазмозамінників – ізотонічний розчин натрію хлориду.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконав студент
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
навчальних закладів
Теоретичні основи
Міністерство освіти
Робоча програма
студент групи
Практична робота
вищої освіти
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
Конспект лекцій
роботи студентів
Загальні відомості
діяльності підприємства
виробничої практики
Практичне заняття
Охорона праці
інтелектуальної власності
використаних джерел
охорони здоров
Курсовая работа
контрольної роботи
Історія виникнення
студентів спеціальності
Самостійна робота
навчального закладу
студентка курсу
загальна характеристика
світової війни
студентка групи
Дипломна робота
фізичного виховання