Захист антен від прямого удару блискавкиСкачати 79.79 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.03.2018
Розмір79.79 Kb.
Назва файлуЗахист антен від прямого удару блискавки.docx
  1   2

Захист антен від прямого удару блискавки

За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій кожна сьома пожежа в сільській місцевості «спровокована» блискавкою. На території України щорічно відбувається біля 3500 пожеж від прямого враження блискавки. При цьому щорічно гинуть сотні людей, а матеріальні збитки, від враження блискавками, оцінюються біля одного млрд. грн.Блискавкозахист ( громовідвід, встановлення громовідводу, захист від блискавки в Київі, та по всій Україні) — це комплекс заходів спрямованих на захист людей, будівлі, а також майна від шкідливих проявів блискавки.

Стандартні способи блискавкозахисту передбачають з'єднання всіх металевих частин будови між собою для зниження різниці потенціалів. Це дозволяє виключити можливе небезпечне іскроутворення. Дане рішення забезпечує безпеку людей і захист об'єкта від вибухів, пожеж і руйнувань при впливі блискавки. (1)

Теле- і супутникові антени, антени зв'язку і передачі даних, системи кондиціонування та інше електротехнічне обладнання при такому рішенні залишаються уразливими до впливів блискавки. При цьому для захисту обладнання необхідно виключити можливість наведення потенціалу на корпус. Міжнародні стандарти, зокрема МЕК 62305, рекомендує застосування електрично ізольованої системи блискавкозахисту від обладнання.

Традиційним способом домогтися безпечної відстані було установка ізольованих дистанційних кронштейнів довжиною до 1000мм між токоотводом і обладнанням. Однак їх застосування обмежується високою вартістю, складністю монтажу, і на висотних об'єктах і щоглах їх застосування не завжди є економічно і технічно обгрунтованим рішенням.

Компанією ERICO®, що має 25 річний досвід розробки та застосування блискавкозахисних систем, був розроблений ізольований токоотвод ERITECH®, що дозволяє вирішити дану проблему. (2)

Ізольований токоотвод ERITECH®az1

Перевага даного токоотвода полягає в тому, що він може бути встановлений безпосередньо на щоглі або будові, забезпечуючи безпечну відстань відповідне повітряної ізоляції рівній 1000мм.

Ефективність розробленого компанією ERICO® ізольованого токоотвода, була підтверджена багаторічним досвідом експлуатації на тисячах об'єктів по всьому світу. Для реалізації цієї системи використовуються напівпровідникові зовнішні оболонки, що запобігають пробою кабелю, при цьому з'єднання з будовою здійснюється через проміжні опори токоотвода.

Ізольований токоотвод розроблений, випробуваний і експлуатується відповідно до вимог стандартів блискавкозахисту МЕК 62305.

Завдяки своїй конструкції вертикальні струмовідводи ERITECH ERICHORE відповідають критеріям ефективного і надійного громовідводу, що має такі характеристики:

- низький хвильовий опір;

- низька індуктивність на одиницю довжини;

- ретельно продумана конструкція верхнього наконечника, що дозволяє зменшити напругу;

- точне управління розподілом електричного поля з метою зменшення напруженості поля при виникненні імпульсів струму;

- використання єдиного вертикального токоотвода замість безлічі токоотводов;

- мінімальне технічне обслуговування;

- легкість монтажу.

Будучи невід'ємною частиною системи ERITECH DYNASPHERE екранований ізольований токоотвод ERITECH ERICORE проводить струм електричного розряду в землю при мінімальному ризику виникнення ковзаючого розряду. Завдяки унікальній зовнішній оболонці електростатичний зв'язок з будовою здійснюється через проміжні опори кабелю.

         Вертикальний токоотвод ERITECHERICORE був сконструйований після всебічного вивчення зростання потенціалу напруги на конструкціях внаслідок попадання грозового розряду. Він виготовляється з ретельно відібраних діелектричних матеріалів, які створюють ємнісний баланс і допомагають добитися цілісної ізоляції в умовах проходження високих імпульсів тока.Унікальной особливістю ERITECH ERICORE є обмеження розрядного струму і одночасна підтримка електричного з'єднання, що гарантує мінімальний ризик для будівель, його мешканців і чутливої ​​електроніки.

Система ізольованого токоотвода ERICO® оснащується звичайним молнієпрійомником, який змонтований на пластмасовій щоглі, посиленою скловолокном. Щогла володіє природними ізоляційними властивостями, високою міцністю і невеликою вагою, що зменшує механічні навантаження на щоглу. (3)

az2az3az3

Заземлення антен і зрівняння потенціалів

Зовнішні фідери, щогли і власне антени будь-яких типів, розташовані повністю або частково поза зоною захисту, відносяться до об'єктів, в які може потрапити блискавка. Цим обумовлено вимога про виключення проникнення струму від антени всередину приміщення за допомогою спеціальної системи, що запобігає виникненню між її частинами різниці потенціалів, що надають небезпеку. Для чого виконуються наступні заходи:

- заземлення ТВ-антен, що забезпечує з'єднання заземлювальної установки з виконаної з металу стійкою, на якій закріплена сама антена. Виконується це за допомогою спеціального заземлюючого проводу;

- зрівнювання потенціалів, яке виконується шляхом з'єднання заземленої щогли і всіх вихідних від неї коаксіальних кабелів.

подключение заземляющего проводника к антенне

Підключення заземлювального провідника до антени

Якщо антенна щогла розташована в безпосередній близькості від будівлі, що має захист від блискавки, то вона безпосередньо з'єднується з останньої.

Якщо блискавкозахисту в будівлі немає, спочатку монтується заземлюючі пристрої, яке, далі з'єднується спеціальним проводом по найкоротшій відстані безпосередньо з антеною.

Важливо пам'ятати, що провід, прокладений в обхід тих чи інших елементів будівлі, може генерувати значну різницю потенціалів,що виникає від розряду блискавки індуктивності в проводах. А це, в свою чергу, може стати причиною виникнення іскрових розрядів. В якості заземлювачів застосовуються провідні елементи (один або кілька), що мають максимальну поверхню зіткнення безпосередньо з землею. Наприклад, заземлювач на основі комплекту модульного заземлення ZANDZ ZZ-000-015,

Кожен токоотвод від стрижневих і тросових молниеприемников повинен бути приєднаний до заземлювача, що складається мінімум з двох вертикальних електродів довжиною не менше 3 м, об'єднаних горизонтальним електродом довжиною не менше 5 м. Він заглиблюється мінімум на 500мм і повинен мати мінімальне поперечний переріз для міді, рівне 50мм , а для сталі - 80 мм.

Види існуючого блискавкозахисту

Заземлення супутникових тарілок і антен класичних типів здійснюється по одній з двох базових класичних схем:Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Лабораторна робота
Методичні вказівки
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Курсова робота
Список використаної
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
Міністерство освіти
форми навчання
Теоретичні основи
навчальний заклад
Практичне заняття
вищої освіти
студент групи
Робоча програма
Практична робота
діяльності підприємства
молодших школярів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
використаних джерел
навчального закладу
роботи студентів
виконання курсової
контрольної роботи
світової війни
загальноосвітніх навчальних
Загальні відомості
студентка групи
Самостійна робота
Історія виникнення
студентка курсу
студентів спеціальності
Охорона праці
охорони здоров
Вступ актуальність
Курсовая работа
фізичного виховання
Основні поняття