Захворювання, спричинених патогенами грибамиСкачати 367.37 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації15.03.2019
Розмір367.37 Kb.
Назва файлуКандидоз.doc
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

ЗАХВОРЮВАННЯ, спричинених патогенами ГРИБАМИ

Кандидоз


Кандидоз (синоніми: кандидомікоз, монілі-аз, бластомікоз, молочниця та ін) - інфекційне захворювання людини, що викликається дріжджів-подібними грибами роду Candida.
Як нозологічна форма захворювання вперше описано в 1839 році Лангенбека (Langenbeck В.). Початок планомірного дослідження кандидозу відноситься до середини минулого століття, коли гриби роду Candida були охарактеризовані Робіном (Robin, 1853). Через 86 років Третій міжнародний конгрес мікробіологів (1939) офіційно закріпив позна-: дріжджоподібних грибів під назвою Candida. До йому часу кандидоз вивчений досить пів-о. Досягнуті успіхи в області будови, антигенної ри і властивостей збудника; отримали висвітлення I питання патоморфології і патогенезу; встановлено | різноманіття клінічних проявів захворювання; в шініческую практику впроваджено ефективні препа-рати для лікування кандидозу.
Серед мікотіческіх інфекцій кандидоз посідає одне з провідних місць. Захворюваність Вандідозом зростає в усьому світі, і це пов'язують в широким застосуванням антибактеріальних препаратів, гормональних засобів, цитостатиків, ■ також зі збільшенням спектру захворювань, ство-I дають сприятливий фон для розвитку канді-РЗА (захворювання кровотворних органів, ендок-дисфункції, імунодефіцитні стану - | злоякісні новоутворення, радіаційної-; поразки, ВІЛ-інфекція та ін). Етіологія. Збудники кандидозу ставляться | ржжеподобним грибам роду Candida, сімей-iCryptococcaceae і включають 134 види, з них слизових оболонок людини висівають 27. Етіологічним агентом захворювання най-: часто виступають (у зворотньому порядку): iida albicans, Candida tropicalis, Candida opicalis, Candida Krasei, Candida ei і деякі інші. Від справжніх гриби роду Candida відрізняються відсутність про-[аскоспор, а від інших родів кріптококко-

вих - здатністю до формування нитчатой ​​фази - псевдоміцелія. Псевдоміцелій представляє собою ланцюжки з видовжених клітин, кожна з яких має власну клітинну стінку. У грибів Candida описано та істинний міцелій, коли клітинна стінка окремих дріжджових клітин служить родовою ознакою кандида. Дріжджоподібні гриби - аероби. Для їх харчування з азотистих речовин використовуються білки, пептони, амінокислоти: хорошим середовищем для їх росту є кров'яні та сироваткові середовища, гідролізати дріжджів. З вуглеводів гриби Candida споживають глюкозу, левулозу. Найбільш поширеними середовищами для вирощування цих грибів є середовище Сабуро, пивне сусло-агар та рідке середовище Сабуро. Ростуть гриби при температурі 30-37 ° С; оцінку їх біохімічної активності (ферментації і асиміляції) проводять за спеціальним довідника - визначник дріжджів.


Кандидозні гриби відносяться до умовно-патогенних мікроорганізмів, їх вірулентність для людини коливається в широких межах, а здатність до хвороботворних дії залежить від стану макроорганізму. Антигенний склад грибів Candida досить складний, дріжджоподібні клітини є повноцінними антигенами, і у відповідь на них в організмі розвивається гіперчутливість уповільненого типу і виробляються специфічні антитіла.
Кандидозні гриби (в культурі) досить стійкі до впливу факторів зовнішнього середовища і зберігають життєздатність у висушеному стані, а також після багаторазового заморожування і відтавання. Однак при кип'ятінні кандидозні гриби гинуть протягом декількох хвилин. Загибель грибів настає також при впливі на них хімічних речовин: 2-5% розчинів фенолу і формаліну, хлораміну, лізолу, перманганату калію у великих розведеннях, органічних барвників та ін Життєздатність грибів кандида пригнічується багатьма антібіоті-

ками, до числа яких відносяться кандидат, три-хоміцін, флавоміцін, ністатин, леворин, амфо-теріцін В і ряд інших.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу