Захворювання, спричинених патогенами грибамиСкачати 367.37 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації15.03.2019
Розмір367.37 Kb.
Назва файлуКандидоз.doc
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

ЗАХВОРЮВАННЯ, спричинених патогенами ГРИБАМИ

Кандидоз


Кандидоз (синоніми: кандидомікоз, монілі-аз, бластомікоз, молочниця та ін) - інфекційне захворювання людини, що викликається дріжджів-подібними грибами роду Candida.
Як нозологічна форма захворювання вперше описано в 1839 році Лангенбека (Langenbeck В.). Початок планомірного дослідження кандидозу відноситься до середини минулого століття, коли гриби роду Candida були охарактеризовані Робіном (Robin, 1853). Через 86 років Третій міжнародний конгрес мікробіологів (1939) офіційно закріпив позна-: дріжджоподібних грибів під назвою Candida. До йому часу кандидоз вивчений досить пів-о. Досягнуті успіхи в області будови, антигенної ри і властивостей збудника; отримали висвітлення I питання патоморфології і патогенезу; встановлено | різноманіття клінічних проявів захворювання; в шініческую практику впроваджено ефективні препа-рати для лікування кандидозу.
Серед мікотіческіх інфекцій кандидоз посідає одне з провідних місць. Захворюваність Вандідозом зростає в усьому світі, і це пов'язують в широким застосуванням антибактеріальних препаратів, гормональних засобів, цитостатиків, ■ також зі збільшенням спектру захворювань, ство-I дають сприятливий фон для розвитку канді-РЗА (захворювання кровотворних органів, ендок-дисфункції, імунодефіцитні стану - | злоякісні новоутворення, радіаційної-; поразки, ВІЛ-інфекція та ін). Етіологія. Збудники кандидозу ставляться | ржжеподобним грибам роду Candida, сімей-iCryptococcaceae і включають 134 види, з них слизових оболонок людини висівають 27. Етіологічним агентом захворювання най-: часто виступають (у зворотньому порядку): iida albicans, Candida tropicalis, Candida opicalis, Candida Krasei, Candida ei і деякі інші. Від справжніх гриби роду Candida відрізняються відсутність про-[аскоспор, а від інших родів кріптококко-

вих - здатністю до формування нитчатой ​​фази - псевдоміцелія. Псевдоміцелій представляє собою ланцюжки з видовжених клітин, кожна з яких має власну клітинну стінку. У грибів Candida описано та істинний міцелій, коли клітинна стінка окремих дріжджових клітин служить родовою ознакою кандида. Дріжджоподібні гриби - аероби. Для їх харчування з азотистих речовин використовуються білки, пептони, амінокислоти: хорошим середовищем для їх росту є кров'яні та сироваткові середовища, гідролізати дріжджів. З вуглеводів гриби Candida споживають глюкозу, левулозу. Найбільш поширеними середовищами для вирощування цих грибів є середовище Сабуро, пивне сусло-агар та рідке середовище Сабуро. Ростуть гриби при температурі 30-37 ° С; оцінку їх біохімічної активності (ферментації і асиміляції) проводять за спеціальним довідника - визначник дріжджів.


Кандидозні гриби відносяться до умовно-патогенних мікроорганізмів, їх вірулентність для людини коливається в широких межах, а здатність до хвороботворних дії залежить від стану макроорганізму. Антигенний склад грибів Candida досить складний, дріжджоподібні клітини є повноцінними антигенами, і у відповідь на них в організмі розвивається гіперчутливість уповільненого типу і виробляються специфічні антитіла.
Кандидозні гриби (в культурі) досить стійкі до впливу факторів зовнішнього середовища і зберігають життєздатність у висушеному стані, а також після багаторазового заморожування і відтавання. Однак при кип'ятінні кандидозні гриби гинуть протягом декількох хвилин. Загибель грибів настає також при впливі на них хімічних речовин: 2-5% розчинів фенолу і формаліну, хлораміну, лізолу, перманганату калію у великих розведеннях, органічних барвників та ін Життєздатність грибів кандида пригнічується багатьма антібіоті-

ками, до числа яких відносяться кандидат, три-хоміцін, флавоміцін, ністатин, леворин, амфо-теріцін В і ряд інших.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
навчальної дисципліни
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
Зміст вступ
курсу групи
Пояснювальна записка
Виконав студент
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Міністерство освіти
Теоретичні основи
навчальний заклад
студент групи
Робоча програма
вищої освіти
Практична робота
Практичне заняття
молодших школярів
Конспект лекцій
діяльності підприємства
інтелектуальної власності
виконання курсової
роботи студентів
контрольної роботи
використаних джерел
загальноосвітніх навчальних
Самостійна робота
загальна характеристика
охорони здоров
навчального закладу
Історія виникнення
виробничої практики
Загальні відомості
світової війни
студентка курсу
студентів спеціальності
дітей дошкільного
студентка групи
Охорона праці
фізичної культури