Зараз цукровий буряк вирощують більш ніж в 50-ти країнах з помірним кліматом: 34 країни Європи, СШАСкачати 185.22 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації06.12.2018
Розмір185.22 Kb.
Назва файлу87963.rtf
  1   2   3   4   5

ПЛАН

Вступ
Хоча цукор міститься в багатьох рослинах, майже весь об'єм його промислового виробництва доводиться на сировині двох сільськогосподарських культур. Це цукровий очерет (близько 2/3 загального об'єму) і цукровий буряк (1/3), що дає мало що розрізняється по якісних характеристиках продукт.

Цукровий буряк став сировиною для виробництва цукру пізніше за цукровий очерет, і цьому передували інтенсивні селекційні роботи по виведенню сортів з високим змістом цукру. Розповсюдження цукрового буряка значною мірою було пов'язано з політикою держав помірного пояса по стимулюванню імпортозаміщення і формуванню власного виробництва важливого елемента харчового раціону.

Зараз цукровий буряк вирощують більш ніж в 50-ти країнах з помірним кліматом: 34 країни Європи, США, Канада, Єгипет, Марокко, Туніс, Індія, Китай, Японія, Грузія, Казахстан, Киргизія і низка інших країн Азії. В 2000 р. під буряк в світі було зайняте близько 7,5 млн. га, загальне виробництво білого цукру з буряка склало 33,0 млн. т, загальна потужність 796 бурякоцукрових заводів миру (без урахування малопотужних підприємств Китаю) склала 3 334 тис. т переробки буряка в доба. За останні 150 років в віті з буряка проведено близько 1,8 млрд. т білого цукру.

Серед виробників цукрового буряка, на відміну від виробників очерету, немає чітких лідерів. Займаючи перше місце Франція дає 12% зборів «солодкого кореня» (посіви зосереджені в північних районах країни). Наступні за нею США, де цукровий буряк вирощується в основному на зрошуваних землях, і Німеччина дають відповідно 11 і 10% виробництва. Проте територіальна концентрація розміщення посівів цієї культури майже так само висока, як в цукрово-очеретяному виробництві: 10 першенствуючих цукрових буряківників дають 3/4 світового урожаю. Раніше до трьох лідируючих країн була близька Росія і Україна, проте останніми роками збори цукрового буряка в них значно скоротилися, тепер вони дають по 6% валових світових зборів, поступившись четвертим місцем Туреччини (8%).

Серед основних виробників — крупні за чисельністю населення держави помірного пояса. Основна частина посівів цукрового буряка зосереджена в Європі (близько 55%), де цьому сприяють кліматичні умови і високий ступінь механізації землеробства. Крупними виробниками в цьому регіоні, крім Франції, є Бельгія, Великобританія, Іспанія, Італія. З азіатських держав, окрім Туреччини, на значних площах цукровий буряк висівається лише в Китаї, Ірані і Японії.

Для плантацій цукрового буряка, характерна чітка прихильність до цукрових заводів, районам з високою густиною сільського населення.
  1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
навчальної дисципліни
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Зміст вступ
Виконав студент
Пояснювальна записка
Виконала студентка
Історія розвитку
самостійної роботи
навчальних закладів
форми навчання
Теоретичні основи
Міністерство освіти
вищої освіти
студент групи
Практична робота
Робоча програма
молодших школярів
навчальний заклад
виконання курсової
роботи студентів
Конспект лекцій
інтелектуальної власності
Практичне заняття
діяльності підприємства
Загальні відомості
використаних джерел
виробничої практики
Охорона праці
контрольної роботи
Історія виникнення
охорони здоров
Самостійна робота
навчального закладу
Курсовая работа
загальна характеристика
світової війни
загальноосвітніх навчальних
фізичної культури
дітей дошкільного
студентів спеціальності
студентка курсу