Зміст: Введення Фізична культура в сім'ї Висновок Список використаної літератури вступСторінка1/3
Дата конвертації08.04.2019
Розмір104 Kb.
Назва файлу121111111.doc
  1   2   3

ЗМІСТ:
1. Введення ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .2
2. Фізична культура в сім'ї ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 5
3. Висновок ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 18
4. Список використаної літератури ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. 19

ВСТУП
Бути здоровим це щастя для кожної людини. Молоді про здоров'я не думають. Як правило, молодість і здоров'я супроводжують один одного. Але чим старшою стає людина, тим більше починає розуміти, яке це благо - здоров'я, і ​​тим більше починає цінувати його.
Як зберегти здоров'я? Як утримати прекрасне відчуття молодості, сили, радості життя? І чи можна це зробити?
З давніх часів лікарі замислювалися над такого роду питаннями і пропонували різні рецепти продовження молодості, оздоровлення організму. Ці рецепти змінювалися в міру розвитку наукових знань про організм людини і про природу захворювань. Проте зусилля медичної думки до останнього часу в основному були спрямовані на лікування вже наявних недуг. Природні природні механізми збереження здоров'я, умови, що перешкоджають виникненню хвороби, вивчалися мало. Майже не досліджувалося стан «передхвороби», коли людина ще не відчуває себе хворим, йому здається, що він здоровий, але його організм став гірше справлятися зі звичним впливом різних шкідливих факторів.
У багатьох «практично здорових» людей є невідчутне ними (до певного часу) порушення процесів життєдіяльності, які поступово переходять в те чи інше захворювання. У такого «здорової» людини працездатність знижується, почуття радості життя блякне, з'являється невдоволення собою і оточуючими людьми.
Важко переоцінити значення своєчасного виявлення стану «передхвороби», а головне значення профілактичних заходів, завдяки яким можна зберегти здоров'я і попередити розвиток багатьох захворювань.
У той же час багато людей щиро вірять в «чарівну силу» ліків. Деякі з них охоче приймають різні медикаменти на свій розсуд або за порадою рідних, знайомих, не консультуючись з лікарем, тобто займаються самолікуванням. Прийом ліків уособлює для них лікування. Безумовно, ліки можуть принести велику користь, але переважно, у разі гострих захворювань і, звичайно, якщо вони застосовуються за призначенням лікаря. Неконтрольоване же лікарем використання хіміопрепаратів при хронічних захворюваннях може більше зашкодити, ніж допомогти.
Кращими лікарськими, точніше, лікувальними засобами є ті, які стимулюють наші власні цілющі сили і підвищують опірність організму, його стійкість до впливу мікробних та інших шкідливих чинників.
Для того, щоб бути здоровим, треба не лікувати самого себе, а вжити заходів для попередження захворювання. При цьому треба пам'ятати, що здоров'я - це не тільки відсутність хвороби. Коли людина здорова, він насолоджується життям, у нього хороший, рівний настрій, висока працездатність. Швидка стомлюваність, млявість, дратівливість, порушення сну свідчать про той чи інший неблагополуччя в організмі.
Здоров'я - найкращий дар молодості, і тільки в молодості воно дається «задарма». У зрілому віці, а тим більше в літньому і літньому, здоров'я треба заслужити, вживаючи заходів до його збереження завчасно, не чекаючи захворювання. Добре відомий вислів І. П. Павлова про те, що людина могла б жити до ста років, якби він сам своєю нестриманістю, своєю беспорядочностью, своїм потворним поводженням з власним організмом не зводив цей нормальний термін до набагато меншої цифри. Потрібні конкретні знання, велике бажання і сила волі, щоб залишатися здоровим довгі роки.
Існують спадкові захворювання або схильність до тієї чи іншої хвороби. Ці фактори не залежать від волі хворого і його батьків, виникають вони внаслідок довгого несприятливого впливу на організм (токсини, алкоголь, наркотики і т.д.).
Але найбільший вплив на здоров'я людини (згідно зі статистичними даними) надають умови зовнішнього середовища та спосіб життя. Наприклад, відомо, що міські і сільські умови проживання по-різному впливають на тривалість життя населення (наприклад, близько 80% довгожителів Сибіру, ​​Далекого Сходу і Кавказу проживає в сільській місцевості). Несприятливі умови праці та побуту ведуть до неправильного розвитку дітей та підлітків, до передчасного старіння зрілого населення і, отже, до супутніх захворювань. Основними причинами цих процесів є:
- Нервово-емоційне перенапруження;
- Психічна перевтома;
- Недостатня рухова активність;
- Переохолодження;
- Поверхневе дихання;
- Неправильна постава;
- Неповноцінне харчування;
- Шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю, наркотиків).
Розуміння ролі цих факторів і уміння уникнути або протистояти їх впливу є важливим кроком на шляху до відновлення і збереження здоров'я, бадьорості, працездатності, душевної врівноваженості.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©refua.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка
Контрольна робота
Методичні вказівки
Лабораторна робота
Методичні рекомендації
навчальної дисципліни
Загальна характеристика
курсової роботи
використаної літератури
Список використаної
Курсова робота
охорони праці
курсу групи
Виконав студент
Пояснювальна записка
Зміст вступ
Виконала студентка
самостійної роботи
Історія розвитку
форми навчання
Теоретичні основи
навчальних закладів
Практична робота
Робоча програма
студент групи
Міністерство освіти
Загальні відомості
вищої освіти
Конспект лекцій
навчальний заклад
виконання курсової
діяльності підприємства
молодших школярів
Практичне заняття
роботи студентів
виробничої практики
Самостійна робота
використаних джерел
контрольної роботи
інтелектуальної власності
Курсовая работа
Охорона праці
охорони здоров
студентів спеціальності
Історія виникнення
навчального закладу
курсового проекту
дітей дошкільного
студентка курсу
загальна характеристика
фізичного виховання
напряму підготовки